Ստեփանակերտի փողոցներում տեսախցիկներ են տեղադրվել
Ստեփանակերտ քաղաքի ոստիկանության վարչությունը, համագործակցելով քաղաքապետարանի հետ, մայրաքաղաքի փողոցներում 200 տեսախցիկ է տեղադրել:
Ստեփանակերտի  փողոցներում  տեսախցիկներ են տեղադրվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Ստեփանակերտ քաղաքի ոստիկանության վարչության պետ Բորիս Ջալավյանը:
«Այս ծրագիրը մեկնարկել է 2018 թվականին և մինչ օրս նպատակին է ծառայում, այն է՝ ապահովել հասարակական անվտանգությունը, ինչպես նաև, կառավարության որոշման համաձայն, կոպիտ խախտումներ թույլ տված տրանսպորտային միջոցների վարորդներին ենթարկել վարչական տույժի սահմանված կարգով: Տեսախցիկները վերահսկվում են Ստեփանակերտ քաղաքի ոստիկանության վարչության կողմից ստեղծված տեսադիտարկման խմբի կողմից։ Մենք տեսախցիկների համար այնպիսի տեղեր ենք ընտրել, որ մուտք չգործենք քաղաքացու անձնական տիրույթ: Տեսախցիկների տեղադրմամբ հաջող արդյունքներ ենք գրանցել, ինչպես, օրինակ, ունեցել ենք դեպք, երբ օտարերկրյա քաղաքացին, ով ՀՀ-ում ևս բազմաթիվ գողություններ է կատարել, Ստեփանակերտում ձերբակալվել է հանցանքի վայրում։ Շատ հաճախ մենք փորձում ենք ոչ միայն բացահայտել, այլև կանխարգելիչ աշխատանքներ ենք իրականացնում տեսախցիկներով», -նշեց Բ. Ջալավյանը։

На улицах Степанакерта установили камеры
Степанакертское городское управление полиции в сотрудничестве с мэрией установило на улицах столицы 200 видеокамер.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил начальник Степанакертского городского управления полиции Борис Джалавян.
«Эта программа была запущена в 2018 году и до сих пор служит своей цели - обеспечению общественной безопасности, а также, согласно решению правительства, наложению административных штрафов на водителей транспортных средств, допустивших грубые нарушения. За камерами следит группа видеонаблюдения, созданная Степанакертским городским управлением полиции. Мы выбрали места для камер, которые не входят в личный домен гражданина.
Установив камеры, мы зафиксировали успешные результаты, как, например, у нас был случай, когда на месте преступления в Степанакерте был задержан иностранный гражданин, совершивший множество краж в Армении. При помощи камер наблюдения очень часто мы стараемся не только обнаруживать, но и проводить профилактические работы», - отметил Б. Джалавян.