ՀՀ ԱԳՆ խոսնակը չի բացառում Ստոկհոլմում Միրզոյանի և Բայրամովի հանդիպումը
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղարը չի բացառում Ստոկհոլմում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման հնարավորությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այդ մասին Վահան Հունանյանը հայտնել է «Արմենպրես»-ին՝ մեկնաբանելով մամուլում այդ հարցի վերաբերյալ հրապարակված տեղեկությունները:
«ԵԱՀԿ 28-րդ նախարարական համաժողովի շրջանակներում հանդիպում հնարավոր է», - ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակը:
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը դեկտեմբերի 1-3-ը աշխատանքային այցով մեկնել է Ստոկհոլմ՝ մասնակցելու ԵԱՀԿ նախարարական 28-րդ համաժողովին։ Արտգործնախարարությունը նախապես տեղեկացրել էր, որ ԱԳ նախարարը այցի շրջանակներում մի շարք երկկողմ հանդիպումներ է ունենալու: Մասնավորապես, դեկտեմբերի 1-ին Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Շվեդիայի խորհրդարանի նախագահ Անդրեաս Նորլենի հետ:
Նույն օրը՝ դեկտեմբերի 1-ին, Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության ներկայացուցիչ Լյուկ Պիեռ Դեվինը, «Ազատություն» ռադիոկայանի հաղորդմամբ, Եվրախորհրդարանում հայտարարել էր, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները դեկտեմբերի 2-ին հանդիպելու են Շվեդիայում:

Пресс-секретарь МИД Армении не исключает возможности встречи глав МИД Армении и Азербайджана в Стокгольме
Пресс-секретарь МИД Армении не исключает возможности встречи глав МИД Армении и Азербайджана в Стокгольме.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщил Ваан Унанян, комментируя опубликованную в прессе информацию.
«Встреча в рамках 28-го заседания министров иностранных дел ОБСЕ возможна», - сказал пресс-секретарь МИД РА.
1-3 декабря министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян с рабочим визитом находится в Стокгольме для участия в 28-м заседании министров иностранных дел ОБСЕ. Ранее МИД объявил, что в ходе визита министр иностранных дел проведет ряд двусторонних встреч. В частности, 1 декабря Арарат Мирзоян встретился со спикером Риксдага Швеции Андреасом Норленом.
В тот же день, 1 декабря, представитель Европейской службы внешних действий Люк Пьер Девин, как сообщает радиостанция «Свобода», заявил в Европарламенте, что министры иностранных дел Армении и Азербайджана встретятся в Стокгольме 2 декабря.