Փոխվարչապետերի համանախագահությամբ գործող աշխատանքային խմբի նիստը կշարունակվի մոտակա օրերին
Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի համանախագահությամբ գործող եռակողմ աշխատանքային խմբի դեկտեմբերի 1-ին կայացած հերթական նիստը կշարունակվի մոտակա օրերին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Մոսկվայում կայացած նիստի վերաբերյալ «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան այս մասին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից:
«Նիստի ավարտից հետո միայն կարող ենք խոսել դրա արդյունքների մասին»,-նշեցին գրասենյակից:
Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների համանախագահությամբ եռակողմ աշխատանքային խմբի հանդիպումը կայացել է Մոսկվայում դեկտեմբերի 1-ին: Եռակողմ աշխատանքային խումբը ստեղծվել էր տարածաշրջանում բոլոր տնտեսական և տրանսպորտային կապերն ապաշրջափակելու նպատակով:
Նոյեմբերի 26-ին Սոչիում Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների եռակողմ հանդիպման արդյունքում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել էր, որ փոխվարչապետերը կհանդիպեն Մոսկվայում՝ մի քանի ամփոփումներ անելու և հայտարարելու ընդունված որոշումների մասին, որոնք երկրների ղեկավարները համաձայնեցրել էին նոյեմբերի 26-ի հանդիպմանը: Նշվել էր, որ սահմանազատման և սահմանագծման մեխանիզմները երկու պետությունների միջև նախատեսվում է ստեղծել մինչև տարվա վերջ:

Заседание рабочей группы под сопредседательством вице-премьеров продолжится в ближайшие дни
Очередное заседание трехсторонней рабочей группы под сопредседательством вице-премьеров Армении, России и Азербайджана, состоявшееся 1 декабря, продолжится в ближайшие дни.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом в ответ на вопрос «Арменпресс» сообщили в Аппарате вице-премьера Армении Мгера Григоряна.
«О результатах можно будет говорить лишь после заседания», - ответили в Аппарате вице-премьера.
Заседание трехсторонней рабочей группы под председательством заместителей премьер-министров Армении, России и Азербайджана состоялось 1 декабря в Москве. Трехсторонняя рабочая группа создана для работ по разблокировке всех экономических и транспортных связей в регионе.
По итогам трехсторонней встречи лидеров Армении, России и Азербайджана в Сочи 26 ноября президент России Владимир Путин объявил, что вице-премьеры встретятся в Москве, чтобы подвести итоги и объявить решения, согласованные лидерами на встрече 26 ноября.  Отмечается, что до конца года планируется создать механизмы делимитации и демаркации между двумя странами.