Այսօր՝ դեկտեմբերի 1-ին, Ստեփանակերտի Ավետիք Իսահակյանի անվան համար 10 հիմնական դպրոցի հարակից տարածքում տեղակայված պատվաստման շարժական կայանում կրթօջախի աշխատակիցները պատվաստվել են կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ։
Ստեփանակերտում քաղաքացիներն առաջին անգամ պատվաստվել են շրջիկ կայանում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Ստեփանակերտի «Արևիկ» բուժմիավորման մանկաբույժ Նաիրա Հարությունյանը ասել է, որ ամեն ինչ անում են, որպեսզի ազգաբնակչությունը գիտակցաբար մոտենա պատվաստման անհրաժեշտությանը։
«Մենք պատրաստ ենք շարժական մեքենայով շրջել քաղաքում և պատվաստել մեր հայրենակիցներին։ Պատվաստումները ստիպողաբար չեն իրականացվում, դրանք միայն մարդկանց կամքով են արվում: Եթե որևէ կոլեկտիվ ցանկություն է հայտնում պատվաստվելու, Առողջապահության նախարարությունն ընդառաջում է, տրվում է համապատասխան հանձնարարական, և մենք պատվաստման շարժական մեքենայով նշված ժամին լինում ենք տեղում»,- նշել է Ն. Հարությունյանը:

В Степанакерте гражданам впервые сделали прививки на мобильном пункте вакцинации
Сегодня, 1 декабря, сотрудники школы прошли вакцинацию от коронавируса на мобильном пункте вакцинации, расположенном возле 10-й основной школы имени Аветика Исаакяна в Степанакерте.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 декабря, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" педиатр Степанакертского медобъединения "Аревик" Наира Арутюнян сказала, что все делается для того, чтобы население осознанно подходило к необходимости вакцинации.
«Мы готовы ездить по городу на мобильном медицинском автомобиле и делать прививки нашим соотечественникам. Прививки не являются принудительными, они делаются только по желанию человека. Если есть коллективное желание пройти вакцинацию, Минздрав приветствует, дается соответствующее указание, и мы на месте в указанное время», - отметила Н. Арутюнян.