Արցախի ԱԺ «Արդարություն» խմբակցությունը պատրաստ է հանդիպման այն ՀԿ-ների հետ, որոնք կհրապարակեն իրենց գույքային և ֆինանսական միջոցների ծագման աղբյուրների մասին հստակ տեղեկություններ. հայտարարություն
Արցախի ԱԺ պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ: Արցախի ԱԺ աշխատակազմի հրապարակած հայտարարությունը՝ ստորև.
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։«Գաղտնիք չէ, որ ԱՀ ԱԺ Արցախի «Արդարություն» կուսակցության պատգամավորների համար հանդիպումներ անցկացնելը գործելաոճ է և ցանկացած առարկայական հանդիպման առաջարկ անպատասխան չի մնում:
Օրերս ԱՀ Աժ նախագահ Արթուր Թովմասյանը խորհրդարանի նիստերի դահլիճում հանդիպել է Արցախի որոշ հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ, որտեղ քննարկվել է մեր խմբակցության հետ հանդիպման հարցը: Թերևս զարմանալի է, բայց հասկանալի, թե ինչու են այդ հասարարական կազմակերպությունները միջնորդավորված հանդիպում ցանկանում, այն պարագայում, երբ հանգիստ կարող են դիմել խմբակցությանը: Այնուամենայնիվ, չտրվելով մանրամասներին, մեր խմբակցությունը հայտարարում է, որ այդ կազմակերպությունների հետ պատրաստ է հանդիպման, եթե տվյալ կազմակերպությունները կհրապարակեն իրենց գույքային և ֆինանսական միջոցների ծագման աղբյուրների մասին հստակ տեղեկություններ, քանզի քննարկման թեման, որը չգիտես ինչու խիստ վրդովվեցրել է այդ կազմակերպություններին, վերաբերվում է հենց այդ հանգամանքին: Միևնույն ժամանակ, ցանկանում ենք նշել, որ ներկայումս նախապատրաստվում է և դրվելու է հանրային քննարկման հասարակական կազմակերպությունների ֆինանսական գործունեության և ֆինանսների ծագման աղբյուրների հսկողության մասին օրենքի նախագիծ և հուսով ենք տվյալ կազմակերպությունները ակտիվորեն կմասնակցեն հանրային քննարկումներին»:

Фракция «Справедливость» Национального Собрания Арцаха готова встретиться с общественными организациями, которые опубликуют четкие сведения об источниках происхождения своих имущественных и финансовых средств: Заявление
Депутат Национального Собрания Арцаха Метаксе Акопян выступила с заявлением. Заявление, опубликованное аппаратом Национального Собрания Арцаха, приводится ниже:
СТЕПАНАКЕРТ, 29 ноября, АРЦАХПРЕСС- "Не секрет, что для депутатов фракции "Справедливость" Арцаха проведение встреч является стилем работы и предложение любой предметной встречи не остается без ответа.
На днях в зале заседаний парламента состоялась встреча председателя НС Республики Арцах Артура Товмасяна и представителей некоторых общественных организаций Республики Арцах, на которой был обсужден вопрос встречи с нашей фракцией.  Удивительно, однако понятно, почему данные общественные организации хотят опосредованной встречи, имея возможность напрямую обратиться к нашей фракции.
Тем не менее, не вдаваясь в подробности, наша фракция заявляет, что готова к встрече с этими организациями, если они опубликуют четкие сведения об источниках происхождения своих имущественных и финансовых средств, поскольку тема обсуждения, крайне возмутившая представителей организаций, касалась именно данного обстоятельства.
В то же время хотим отметить, что в настоящее время на общественное обсуждение будет представлен проект закона о финансовой деятельности общественных организаций и контроле источников происхождения финансов. Надеемся, что данные организации будут активно участвовать в общественных обсуждениях.