Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ
Նոյեմբերի 26-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ։
Նախագահ Արայիկ  Հարությունյանը հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Շնորհավորելով Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, Արայիկ Հարությունյանը Սուրեն Պապիկյանին հաջողություն է մաղթել երկրի համար բարդ այս ժամանակահատվածում պատասախանատու առաքելության իրականացման ընթացքում։
Հանդիպմանը քննարկվել են արցախա-ադրբեջանական շփման գծի իրադրությանը, ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի առաքելության ընթացքին և Արցախի հետպատերազմյան վերականգնողական աշխատանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր։

Президент Араик Арутюнян встретился с министром обороны Республики Армения Суреном Папикяном
Министр обороны Армении Сурен Папикян 26 ноября встретился с президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 ноября, АРЦАХПРЕСС- Поздравив с назначением на должность министра обороны Армении, Араик Арутюнян пожелал Сурену Папикяну успехов в выполнении своей ответственной миссии в этот непростой для страны период.
На встрече был обсужден ряд вопросов, связанных с ситуацией на линии соприкосновения Арцаха и Азербайджана, миссией российского миротворческого контингента, а также с послевоенными восстановительными работами в Арцахе.