Հավաքվել ենք այստեղ, որպեսզի թույլ չտանք սահմանին որևէ ողբերգական դեպք. Պուտինը` Փաշինյանին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը  հայտարարեց, որ իր, Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը եղել է օգտակար և ճիշտ ժամանակին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍՎլադիմիր Պուտինը ևս մեկ անգամ շնորհակալություն հայտնեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, որ համաձայնել է գալ Ռուսաստան:
«Եվ մենք հավաքվել ենք այստեղ, որպեսզի թույլ չտանք որևէ ողբերգական դեպք սահմանին և, որպեսզի առաջ գնանք: Դրանում բոլորն են հետաքրքրված, տարածաշրջանի բոլոր երկրները, և´ Ռուսաստանը, և´ Հայաստանը, և´ Ադրբեջանը: Հուսով եմ, որ այն պայմանավորվածությունները, որը ձեռք են բերվել այսօր, մոտակա ժամանակներում դրական առումով կզարգանան և ինչքան հնարավոր է արագ կիրագործվեն»,- ասաց Պուտինը:

Мы собрались здесь для того, чтобы не допускать никаких трагических событий на границе: Путин
Президент Российской Федерации Владимир Путин в ходе встречи с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном заявил, что трехсторонняя встреча с премьер-министром Пашиняном и президентом Азербайджана была полезной и своевременной.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 ноября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Владимир Путин еще раз поблагодарил премьер-министра Никола Пашиняна за согласие приехать в Россию.
«И мы собрались здесь для того, чтобы не допускать никаких трагических событий на границе и вообще между двумя странами и народами, для того чтобы идти вперед. В этом, конечно, заинтересованы все страны региона: и Россия, и Армения, и Азербайджан. Будем надеяться, что договоренности, которые сегодня достигнуты, будут развиваться в позитивном ключе в самое ближайшее время и будут реализованы, как можно быстрее», - сказал Путин.