«ՌԴ, ՀՀ և Ադրբեջանի փոխվարչապետները հաջորդ շաբաթ կհավաքվեն Մոսկվայում՝ ամփոփելու որոշ արդյունքներ և հայտարարելու այն որոշումները, որոնց շուրջ մենք այսօր պայմանավորվել ենք». Պուտին
Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետները հաջորդ շաբաթ կհավաքվեն Մոսկվայում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Tert.am-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Սոչիում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ բանակցությունների ավարտից հետո:
«Հաջորդ շաբաթ նրանք կհավաքվեն Մոսկվայում՝ ամփոփելու որոշ արդյունքներ և հայտարարելու այն որոշումները, որոնց շուրջ մենք այսօր պայմանավորվել ենք»,- ասել է Պուտինը։
Պուտինը նաև հայտարարել է, որ խոսվել է տրանսպորտային միջանցքների ապաշրջափակման մասին՝ ընդգծելով, որ խ-ոսքը և՛ երկաթուղային, և ավտոմոբիլային հաղորդակցությանը:
Նա նշել է, որ մինչև տարեվերջ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանագծման մեխանիզմներ կստեղծվեն
Պուտինի խոսքով, Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ բանակցություններում կողմերին հաջողվել է առաջ շարժվել հումանիտար հարցերում, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել տրանսպորտային միջանցքների ապաշրջափակման շուրջ:
ՌԴ ղեկավարի խոսքով՝ ԼՂ հարցով եռակողմ հանդիպումը կառուցողական էր, իրավիճակի խորը վերլուծություն է իրականացվել:

Вице-премьеры России, Армении и Азербайджана соберутся в Москве на следующей неделе
Вице-премьеры РФ, Армении и Азербайджана, входящие в трехстороннюю рабочую группу по Карабаху, соберутся в Москве на следующей неделе.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 ноября, АРЦАХПРЕСС-ТАСС. Об этом заявил президент России Владимир Путин по итогам трехсторонней встречи с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
"На следующей неделе они соберутся в Москве, чтобы подвести некоторые итоги и объявить о решениях, которые мы сегодня согласовали", - сказал Путин.
Президент России надеется, что договоренности по Нагорному Карабаху, достигнутые на трехсторонней встрече, будут развиваться в позитивном ключе.
"Будем надеяться, что те договоренности, которые сегодня достигнуты, будут развиваться в позитивном ключе и в самое ближайшее время, и как можно быстрее", - сказал Путин.
По его оценке, встреча была полезной и своевременной. "Мы и собрались для того, чтобы не допускать никаких трагических событий на границе и вообще между двумя странами и народами, для того, чтобы идти вперед, двигаться вперед, как мы говорили. В этом, конечно, заинтересованы все страны региона - и Россия, и Армения, и Азербайджан", - подчеркнул Путин.