Նոյեմբերի 4-15-ը Ստեփանակերտի Մանկապատանեկան մարզադպրոցի 5 սաներ Հայաստանի հավաքականի կազմում մասնակցել են Մոնտենեգրոյում կայացած Եվրոպայի պատանիների և երիտասարդների քինգբոքսինգի առաջնությանը, իսկ նոյեմբերի 13-14-ը` միջազգային առաջնությանը:
Ստեփանակերտում դիմավորել են Եվրոպայի առաջնությունում հաղթանակ գրանցած մարզիկներին (լուսանկարներ)
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Նրանք գրավել են մրցանակային տեղեր և հայրենիք վերադարձել հաղթանակով։
Այսօր մարզիկներին դիմավորել են Ստեփանակերտում:
«Եվրոպայի պատանիների և երիտասարդների քինգբոքսինգի առաջնությանը մեր թիմից մասնակցել է 1 մարզիչ և 2 մարզիկ. Արթուր Մովսիսյանը մինչև 37 կգ քաշային կարգում զբաղեցրել է 3-րդ մրցանակային տեղը: Նույն մարզաձևից առաջնությանը մասնակցել է նաև Սևակ Սողոմոնյանը, ով ամենամեծ հաջողությունն է արձանագրել, որովհետև մրցակիցը եղել է Ռուսաստանի ներկայացուցիչը, ով աշխարհի գործող չեմպիոնն է: Երևանում կայացած միջազգային առաջնությանը մասնակցում էր աշխարհի 5 պետություն՝ Ռուսաստանը, Հայաստանը, Ղազախստանը, Իրանը և Ուկրաինան: Այս առաջնությանը մասնակցել են մեր 3 մարզիկները` գրավելով երկու 1-ին և մեկ 2-րդ մրցանակային տեղեր»,- «Արցախպրես» -ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Ստեփանակերտի Մանկապատանեկան մարզադպրոցի գլխավոր մարզիչ Արմեն Ղահրամանյանը՝ ընդգծելով, որ գոհ է մարզիկների գրանցած արդյունքներից:
Մարզադպրոցի 9-ամյա սան Արման Սեյրանյանը Երևանի միջազգային առաջնությունում գրավել է մրցանակային 1-ին տեղը:
«Արդեն չորս տարի է` մարզվում եմ։ Առաջանության ընթացքում, ինչ խոսք, դժվարություններ շատ կային, բայց կարողացա գրանցել բավականին լավ արդյունք: Կշարունակեմ պարապել, որպեսզի հետագայում ևս միշտ հաղթանակներ բերեմ հայրենիքիս»,- մեզ հետ զրույցում նշել է Ա. Սեյրանյանը:

В Степанакерте встретили спортсменов, вернувшихся с победой с чемпионата Европы (фотографии)
4-15 ноября 5 воспитанников Степанакертской детско-юношеской спортивной школы приняли участие в чемпионате Европы по кикбоксингу среди юниоров в Черногории в составе сборной Армении, а 13-14 ноября - в Международном чемпионате.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 ноября, АРЦАХПРЕСС- Они заняли призовые места и с победой вернулись на Родину.
Сегодня спортсменов встретили в Степанакерте.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«1 тренер и 2 спортсмена из нашей команды приняли участие в Чемпионате Европы по кикбоксингу среди юниоров. Артур Мовсисян занял 3-е место в весовой категории 37 кг. В чемпионате принял участие Севак Согомонян из того же вида спорта, который добился наибольшего успеха, потому что его соперником был представитель России, который является действующим чемпионом мира. В международном чемпионате приняли участие пять стран мира: Россия, Армения, Казахстан, Иран и Украина. Три наших спортсмена приняли участие в этом чемпионате, заняв 2 первых и 1 вторых места», - сказал в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" главный тренер Степанакертской детско-юношеской спортивной школы Армен Каграманян, подчеркнув, что доволен результатами спортсменов.
9-летний ученик спортивной школы Арман Сейранян занял 1-е место на международном чемпионате Еревана.
«Я тренируюсь уже четыре года. Конечно, во время чемпионата было много сложностей, но мне удалось зафиксировать неплохой результат. Я и дальше буду тренироваться, чтобы в будущем всегда приносить победы своей Родине», - отметил в беседе с нами А. Сейранян.