Սուրբ Աթոռի պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդը Ծիծեռնակաբերդում հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Սուրբ Աթոռի պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդ Էդգար Պենյա Պառան այցելել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցել Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Պենյա Պառան շրջել է նաև Ցեղասպանության թանգարանում:
Սուրբ Աթոռի պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդը Հայաստան է ժամանել երկօրյա պաշտոնական այցով: Նա մասնակցելու է Հայաստանում Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակության պաշտոնական բացման արարողությանը: Պաշտոնական այցի շրջանակներում նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ։

Заместитель госсекретаря Святого Престола по общим вопросам в Цицернакаберде воздал дань памяти жертв Геноцида армян
Заместитель государственного секретаря по общим вопросам Святого Престола Эдгар Пенья Пара посетил Мемориал жертв Геноцида армян и почтил память жертв Геноцида армян.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 октября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом сообщили в МИД Армении.
Эдгар Пенья Пара посетил и Музей геноцида.
Заместитель госсекретаря по общим вопросам прибыл в Армению с двухдневным официальным визитом. Он примет участие в официальной церемонии открытия Апостольского представительства Святого Престола в Армении. В рамках официального визита запланированы встречи с президентом РА Арменом Саргсяном, премьер-министром РА Николом Пашиняном, министром иностранных дел РА Араратом Мирзояном и Его Святейшеством Католикосом всех армян Гарегином II.