ՀՀ ԱԺ-ն շփման գծում տիրող իրավիճակին և սահմանազատման խնդիրներին առնչվող թեմայով փակ քննարկում կանի
ՀՀ ազգային ժողովում փակ նիստում քննարկում կանցկացվի «Հայաստանի Հանրապետության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության շփման գծում տիրող իրավիճակը եւ սահմանազատման խնդիրները» թեմայով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Նիստի մեկնարկին ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը հայտնեց, որ ԱԺ պատգամավորների ընդհանուր թվի առնվազն 1/5-րդն առաջարկել է հասարակական հետաքրքրություն ներկայացնող «Հայաստանի Հանրապետության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության շփման գծում տիրող իրավիճակը եւ սահմանազատման խնդիրները»  թեմայով հրատապ քննարկում անցկացնել փակ նիստում:
Համապատասխան որոշման նախագիծը քվեարկությամբ ստացավ 63 «կողմ», 17 «ձեռնպահ» ձայներ:
Առաջարկվել է հարակից զեկուցման հնարավորություն տալ ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ Կամո Քոչունցին և ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատար Արման Մարալչյանին: Այս որոշման նախագիծը ևս քվեարկությամբ ընդունվեց:

Armenian Parliament to discuss situation on Armenia-Azerbaijan line of contact in closed-format session
The Armenian Parliament will hold a closed-format session to discuss the current situation on the line of contact between Armenia and Azerbaijan and the demarcation issues.
STEPANAKERT, OCTOBER 26, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: At the beginning of today’s session Vice Speaker of Parliament Ruben Rubinyan said that he has proposed at least 1/5 of the total number of MPs to hold an urgent discussion at a closed-format session about the current situation on the line of contact between Armenia and Azerbaijan and the demarcation issues.
63 MPs voted in favor of the respective draft decision, 17 abstained.
It was also proposed to give an opportunity to the first deputy chief of the General Staff of the Armed Forces Kamo Kochunts and Commander of the NSS Border Troops Arman Maralchyan to report the situation.