ՀՀ ԱԺ-ն շփման գծում տիրող իրավիճակին և սահմանազատման խնդիրներին առնչվող թեմայով փակ քննարկում կանի
ՀՀ ազգային ժողովում փակ նիստում քննարկում կանցկացվի «Հայաստանի Հանրապետության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության շփման գծում տիրող իրավիճակը եւ սահմանազատման խնդիրները» թեմայով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Նիստի մեկնարկին ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը հայտնեց, որ ԱԺ պատգամավորների ընդհանուր թվի առնվազն 1/5-րդն առաջարկել է հասարակական հետաքրքրություն ներկայացնող «Հայաստանի Հանրապետության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության շփման գծում տիրող իրավիճակը եւ սահմանազատման խնդիրները»  թեմայով հրատապ քննարկում անցկացնել փակ նիստում:
Համապատասխան որոշման նախագիծը քվեարկությամբ ստացավ 63 «կողմ», 17 «ձեռնպահ» ձայներ:
Առաջարկվել է հարակից զեկուցման հնարավորություն տալ ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ Կամո Քոչունցին և ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատար Արման Մարալչյանին: Այս որոշման նախագիծը ևս քվեարկությամբ ընդունվեց:

Ситуация на линии соприкосновения Армении и Азербайджана и вопросы демаркации в НС будут обсуждены в закрытом режиме
На закрытом заседании Национального собрания Армении состоится закрытое обсуждение «Ситуация на линии соприкосновения Армении и Азербайджана и вопросы демаркации»․
СТЕПАНАКЕРТ, 26 октября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Вице-спикер НС Рубен Рубинян сообщил, что почти 1/5 часть от общего числа депутатов НС предложила срочное обсуждение на тему «Ситуация на линии соприкосновения Армении и Азербайджана и вопросы демаркации» провести на закрытом заседании.
За это решение выступили 63 депутата, при 17 воздержавшихся.
Предложено, чтобы содокладчиками выступили первый заместитель начальника Генштаба ВС РА Камо Кочунц и командующий пограничными войсками СНБ РА Арман Маралчян. Проект решения был принят голосованием.