ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը այցելել է «Ապագա սերունդներ» հիմնադրամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Խորհրդարանի ղեկավարը՝ հիմնադրամի նախագահ Գրիգորի Գաբրիելյանցի ուղեկցությամբ, ծանոթացել է երկրաբանական ծառայության գտածոներին: Ցուցադրված  էին շուրջ 10 տեսակի նմուշներ, այդ թվում՝ Վազգենաշենից բերված հատուկ մարմարը, որի քարհանքը, ցավոք, գտնվում է թշնամու ենթակայության տակ:
Արցախի ԱԺ-ից  հայտնում են, որ Քարանմուշները մշակվում են հիմնադրամի գրասենյակի հարակից տարածքում գործող արտադրամասում, որտեղ աշխատում  է  12 հոգի, ևս 7 հոգի  ներգրավված են  երկրաբանական ծառայության մեջ:
Մշակված քարի վաճառքից ստացված հասույթը ուղղվում է «Ապագա սերունդներ» հիմնադրամի  սահմանամերձ  ու փոքր գյուղերում իրականացվող  կրթական  ու մշակութային ծրագրերին:

Председатель НС Арцаха Артур Томасян посетил Фонд "Будущие поколения"
22 октября председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Томасян посетил Фонд «Будущие поколения».
Председатель НС Арцаха Артур Томасян посетил Фонд
СТЕПАНАКЕРТ, 22 октября, АРЦАХПРЕСС- Глава парламента в сопровождении председателя фонда Григория Габриелянца ознакомился с находками геологической службы. Было представлено около 10 видов образцов, в том числе особый мрамор, привезенный из Вазгенашена, карьер которого, к сожалению, находится под контролем врага.
По сообщению НС Арцаха, образцы обрабатываются на фабрике возле офиса фонда, где работают 12 человек, а 7 человек задействованы в геологической службе.
Выручка от продажи обработанного камня направляется на образовательные и культурные программы Фонда "Будущие поколения" реализуемые в приграничных и небольших селах.