Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 67 նոր դեպք է գրանցվել
Հոկտեմբերի 21-ին կատարվել է 249 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 67 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում 4 երեխա:
Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 67  նոր դեպք է գրանցվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Վարակակիրներից 53-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 8-ը՝ Մարտակերտի, 5-ը՝ Ասկերանի և 1-ը՝ Մարտունու շրջանների բնակիչներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 120 վարակակիր: Բժիշկները 16 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 42-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 15355 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1548-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлено 67 новых случаев заболевания коронавирусом
21 октября в Арцахе было проведено 249 тестов, в результате зарегистрировано 67 новых случаев заболевания коронавирусом, в том числе 4 ребенка.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 октября, АРЦАХПРЕСС- 53 зараженных - жители Степанакерта, 8 - Мартакертского района, 5 - Аскеранского, 1- Мартунинского районов.
Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 120 пациентов. Врачи оценивают состояние 16 пациентов как крайне тяжелое, 42 - как тяжелое, в том числе молодые, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 15355 человек, у 1548 из них тесты дали положительный результат.