Որևէ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում. պետնախարարն այցելել է վիրավորներին
Ինչպես քիչ առաջ Պաշտպանության բանակը տեղեկացրել է, հոկտեմբերի 14-ի երեկոյան, ադրբեջանական զինված ուժերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտում տեղակայված ՊԲ մարտական հենակետի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել վեց զինծառայող:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է ԱՀ պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը։
«Հորդորում եմ բոլորին զերծ մնալ ապատեղեկատվություն տարածելուց և «սկանդալային» տեղեկությունների աղբյուր դառնալու գայթակղությունից. բացի նշված վեց վիրավորից, որևէ այլ վիրավոր կամ զոհ չկա: Տվյալ հենակետում այդ պահին եղել է վեց զինծառայող, և բոլորն էլ վիրավորվել են: Իսկ երեք հոգի հենակետից դուրս էին գտնվում, և ոչ մի վնասվածք չեն ստացել:
Առողջապահության նախարարի հետ միասին ես այցելել եմ Ստեփանակերտի զինվորական հոսպիտալ ու հանրապետական բժշկական կենտրոն, հետևել բուժսպասարկման աշխատանքներին. այժմ էլ գտնվում եմ այնտեղ: Որոշակի հետազոտություններից հետո բժիշկները հավաստիացնում են, որ երկուսի վիճակը գնահատվում է ծանր, և, բարեբախտաբար, որևէ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում:
ՊԲ-ից տեղեկացրել են, որ շփման գծի որոշ կետերում արձանագրվել են հրաձգության դեպքեր, սակայն որևէ հետևանք չի եղել: Այժմ իրավիճակը կայունացել է շփման գծի ողջ երկայնքով:
ԱՀ քաղաքական ու ռազմական ղեկավարությունը արտակարգ ռեժիմով քայլեր են ձեռնարկում իրավիճակի կայունացման ուղղությամբ՝ անհրաժեշտ որոշումներ կայացնելով ու հաղորդակցություն վարելով համապատասխան կողմերի հետ:
Խնդրում եմ մեր հայրենակիցներին ցուցաբերել հանգստություն, չտրվել կեղծ տեղեկությունների ու բամբասանքների: Պատկան մարմինները օպերատիվ ու կանոնավոր կերպով տեղեկություններ են ներկայացնելու իրավիճակի հետագա ընթացքի վերաբերյալ»,- գրել է նա:

Lives of injured Armenian servicemen not under risk .Artsakh’s State Minister
I urge everyone to refrain from spreading misinformation and the temptation to become a source of "scandalous" news. There are no other wounded or victims except the mentioned six injured, State Minister of Artsakh Artak Beglaryan wrote on his Facebook page.
STEPANAKERT, OCTOBER 15, ARTSAKHPRESS: “There were six servicemen in that particular position and all of them have been injured, while three others were away from the position and have avoided injuries.
Together with the Minister of Health, I visited the Stepanakert Military Hospital and the Republican Medical Center, followed the works of the medical staff. I'm still there. After some examinations, the doctors say that the condition of two of them is assessed as severe, but fortunately, noone’s life is under risk”, Beglaryan wrote.
The Defense Army reported that in the evening of October 14, the Azerbaijani armed forces opened fire at a military position of the Defense Army located in the eastern border of the Artsakh Republic, as a result of which six servicemen received gunshot injuries.
According to the Defense Army, shootings were reported at some other parts of the line of contact, but there were no other casualties. Now the situation has stabilized along the entire line of contact.
The State Minister wrote that the political and military leadership of Artsakh is taking emergency steps to stabilize the situation by making the necessary decisions and communicating with the relevant parties.
“I ask our compatriots to be calm, not to give in to false information and gossip. The relevant bodies will provide operative and regular information on the further development of the situation," he wrote.