Թեհրանում կանցկացվի Իրանի, Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը
Սեպտեմբերի 22-ին Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 76-րդ նստաշրջանի նիստում տեղի է ունեցել Թուրքիայի եւ Իրանի արտգործնախարարներ Մեւլյութ Չավուշօղլուի եւ Հոսեյն Ամիր Աբդոլահիանի հանդիպումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է News.am-ը։
Գործակալության տեղեկություններով՝ հանդիպման ժամանակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Թեհրանում անցկացնել Իրանի, Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը։
Քննարկվել են տարածաշրջանային հարցեր։ Իրանի արտգործնախարարը նշել է, որ տարածաշրջանում նոր իրադարձություններ են տեղի ունենում, եւ այդ պատճառով մշտական քննարկումների կարիք կա։

В Тегеране пройдет встреча глав МИД Ирана, Турции и Азербайджана
В Нью-Йорке накануне на полях 76-й сессии Генеральной ассамблеи ООН состоялась встреча министров иностранных дел Турции и Ирана - Мевлюта Чавушоглу и Хосейна Амира Абдоллахиана.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщило иранское агентство Tasnim, передает news.am.
Согласно информации, на встрече было достигнуто соглашение о проведении в Тегеране встречи министров иностранных дел Ирана, Азербайджана и Турции.
Обсуждая региональные вопросы, иранский министр отметил, что в регионе происходят новые события, и потому есть необходимость в регулярных консультациях между странами, передает haqqin.az.