Արցախցի մարզիկները Հայաստանում կայացած առաջնությունից հաղթանակով են վերադարձել
Սեպտեմբերի 17-18-ը կայացած թեքվոնդոյի երիտասարդների Հայաստանի Հանրապետության առաջնությանը արցախցի մարզիկները զբաղեցրել են պատվավոր տեղեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է մարզիչ Անդրեյ Աղասարյանը:
«Առաջնությանը Արցախից մասնակցել է 8 մարզիկ: Առաջին մրցանակային տեղը զբաղեցրել է Իգոր Կարապետյանը (73կգ քաշային կարգում), երկրորդ տեղը՝ Նարեկ Գյուրջյանը (45կգ քաշային կարգում), իսկ երրորդ տեղերը՝ Ալիկ Ավագիմյանը (48կգ քաշային կարգում) և Հայկ Հակոբյանը (68 կգ քաշային կարգում): Մրցանակային տեղեր գրաված մարզիկները արժանացել են մեդալների, դիպլոմների և դրամական պարգևների: Արդյունքները գոհացուցիչ են», - նշեց Ա. Աղասարյանը:

Арцахские спортсмены вернулись с чемпионата Армении с победой
Спортсмены из Арцаха заняли почетные места на молодежном чемпионате Республики Армения по таэквондо, который прошел 17-18 сентября.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сказал тренер Андрей Агасарян.
«В чемпионате приняли участие 8 спортсменов из Арцаха. Первое место занял Игорь Карапетян (73 кг), второе - Нарек Гюрджян (45 кг), третье - Алик Авагимян (48 кг) и Айк Акопян (68 кг). Спортсмены, занявшие призовые места, были награждены медалями, дипломами и денежными призами. Результаты удовлетворительные », - отметил А. Агасарян.