Ստեփանակերտում հեծանվավազքի մրցույթ է կազմակերպվել
2018 թվականից սկսած՝ սեպտեմբերի 17-ը Արցախում նշվում է որպես Ֆիզկուլտուրնիկի օր: Օրվա խորհուրդն ընդգծելու համար Ստեփանակերտում կազմակերպվել է ավանդական դարձած հեծանվավազքի մրցույթ։ Մեկնարկը տրվել է Ստեփանակերտի «Մենք ենք, մեր սարերը» հուշարձանի հարակից տարածքից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարության աշխատակազմի Սպորտի վարչության պետ Դանիել Մկրտչյանն ասել է.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Ավանդույթի համաձայն՝ մարզական միջոցառումներն այս տարի ևս կազմակերպվում են:
Հեծանվավազքի մրցույթին ընդգրկել ենք Ստեփանակերտի բոլոր դպրոցների 100-ից ավելի աշակերտների: Նպատակը առողջ ապրելակերպի դաստիարակումն ու սերմանումն է, ինչպես նաև երեխաների սերը դեպի մարզաշխարհ և սպորտ ընդգծելը:
Հաղթողները արժանացել են դրամական պարգևների»,- նշեց Դ. Մկրտչյանը:
Տղաների թիմից առաջին պատվավոր հորիզոնականը զբաղեցրած Իշխան Առուշանյանը խորհուրդ է տալիս բոլոր իր հասակակիցներին վարել հեծանիվ, քանի որ այն համարում է առողջ ապրելակերպի մի ձև:
«Եղել է արդար մրցակցություն:
Դժվարություններ, իհարկե, կային, բայց ես կարողացա հաղթահարել դրանք և գրավել առաջին տեղը»,- նշեց Ի. Առուշանյանը:
Մասնակից Անգելինա Պետրոսյանը հեծանիվ է վարում 6 տարեկանից։ «Այսօր առաջին անգամ մասնակցեցի հեծանվավազքի մրցույթին:
Մրցակիցներս պատրաստված էին, բայց ես կարողացա աղջիկների թիմից գրավել առաջին տեղը:
Սիրում եմ սպորտով զբաղվել և բոլորին խորհուրդ եմ տալիս զբաղվել սպորտով»,- ընդգծել է Անգելինա Պետրոսյանը:

В Степанакерте прошли соревнования по велоспорту
С 2018 года 17 сентября в Арцахе отмечается как День физкультурника. Чтобы подчеркнуть значение дня, в Степанакерте были организованы традиционные соревнования по велоспорту. Старт был дан с территории, прилегающей к памятнику «Мы и наши горы» в Степанакерте.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил начальник управления спорта при аппарате Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Даниел Мкртчян.
«По традиции и в этом году проводятся спортивные мероприятия.
Мы включили в соревнования по велоспорту более 100 учеников из всех школ Степанакерта. Цель состоит в том, чтобы культивировать и развивать здоровый образ жизни, а также подчеркнуть любовь детей к миру спорта.
Победители были награждены денежными призами », - отметил Д. Мкртчян.
Բնութագրությունը հասանալի չէИшхан Арушанян, занявший первое почетное место в команде мальчиков, советует всем сверстникам покататься на велосипеде, так как считает это способом здорового образа жизни.
«Была честная конкуренция.
Конечно, были трудности, но я смог их преодолеть и занять первое место», - отметил И. Арушанян.
Բնութագրությունը հասանալի չէУчастница Ангелина Петросян катается на велосипеде с 6 лет. «Сегодня я впервые участвовала в соревнованиях по велоспорту.