ՀՀ-ի և ԱՀ-ի տարածքներում սեպտեմբերի 9-15-ը 2-3 բալ և ավելի ուժգնությամբ գրանցվել է 5 երկրաշարժ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից 2021թ սեպտեմբերի 9-ից 15-ը ՀՀ-ի և ԱՀ-ի տարածքներում 2-3 բալ և ավելի ուժգնությամբ գրանցվել է 5 երկրաշարժ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ՀՀ ԱԻՆ-ը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 11-ին Վրաստան-Հայաստան սահմանային գոտում՝ Բավրա գյուղից 9 կմ հյուսիս-արևեք գրանցվել է 2-3 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ: Սեպտեմբերի 13-ին Վրաստան-Հայաստան սահմանային գոտում՝ Բավրա գյուղից 9 կմ հյուսիս-արևեք, 10 կմ հյուսիս-արևելք և 11 կմ հյուսիս-արևելք գրանցվել է 2-3 բալ և Բավրա գյուղից 12 կմ հյուսիս-արևեք՝ 3 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ։

В Армении и в Арцахе с 9 по 15 сентября зарегистрировано 5 землетрясений силой в 2-3 балла и более
С 9 по 15 сентября 2021 года сейсмологической сетью Территориальной службы сейсмической защиты МЧС на территории Республики Армения и Республики Арцах зарегистрировано 5 землетрясений магнитудой в 2-3 балла и более.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 сентября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. МЧС РА сообщает, что 11 сентября в приграничной зоне Грузии и Армении, в 9 км к северо-востоку от села Бавра произошло землетрясение силой в 2-3 балла. 13 сентября также в приграничной зоне Грузии и Армении, в 10 км к северо-востоку от села Бавра силой в 2-3 балла, в 11 км к северо-востоку,   силой в 2-3 балла и в 12 км к северо-востоку от села Бавра силой в 3 балла.