Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 764 նոր դեպք
Հայաստանում սեպտեմբերի 16-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 764 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 251 323-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 19 քաղաքացի, մահացածների թիվը 5075 է:
Նախօրեին գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 2 դեպք։ Սեպտեմբերի 16-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1183 է: Ընդհանուր առմամբ մեկ օրում մահացել է 21 մարդ։ Մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 6258-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 506 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 234 416, փաստացի բուժվողներինը՝ 10 649։ Մեկ օրում արվել է 6049 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 1 633 587 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрировано 764 новых случая заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 16 сентября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 16 сентября в стране зарегистрировано 251323 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 10649 лиц (за день их число увеличилось на 237). Выздоровели 234416 человек (506 за сутки), скончались 5075 пациентов (19 человек за сутки).
Еще 2 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 1183. Таким образом, общее число смертей достигло 6258.