Նախատեսվում է ասֆալտապատել Գառնաքարի ներհամայնքային ճանապարհները. համայնքապետ
ԱՀ Մարտակերտի շրջանի Գառնաքար համայնքը 131 բնակիչ ունի. պատերազմի ավարտից հետո բոլորը գյուղ են վերադարձել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Գառնաքարի համայնքապետ Էրիկ Մարտիրոսյանը:
«Պատերազմից հետո գյուղում տեղահանված 6 ընտանիք է հաստատվել. ևս 6 ընտանիքի էլ կարող ենք ընդունել: Դպրոցում սովորում է 30 աշակերտ: Մանկապարտեզ չունենք. գյուղում մանապարտեզի ենթակա երեխաները շատ քիչ են՝ ընդամենը 5֊ը։ Ունենք ակումբի շենք, որտեղ երկու սենյակ տրամադրվել է համայնքապետարանին՝ գործունեությունն իրականացնելու համար: Հանդիսությունների սրահ չունենք: Ներհամայնքային ճանապարհները գտնվում են անմխիթար վիճակում. նախատեսվում է եկող տարի ասֆալտապատել: Գյուղը գազաֆիկացված է, ապահովված էլեկտրաէներգիայով: Ունենք ջրի խնդիր. ջուր ստանում ենք օրական մի քանի ժամով: Գյուղում գործող տրանսպորտ չունենք. օգտվում ենք Վանք գյուղում գործող տրանսպորտային միջոցից»,- նշեց Է.Մարտիրոսյանը:
Մեր զրուցակիցը տեղեկացրեց, որ բարեբախտաբար, Արցախյան 44-օրյա պատերազմում գյուղը նյութական և մարդկային կորուստներ չի կրել: Նրա խոսքով՝ գյուղացիները զբաղվում են անասնապահությամբ, մեղվաբուծությամբ, նաև մշակում են իրենց սեփական հողատարածքները:

Intra-community roads of Garnaqar to be asphalted. Community Leader
The community of Garnaqar of Artsakh’s Martakert region has 131 residents. After the end of the war, all the villagers have returned.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 15, ARTSAKHPRESS: The head of the community, Erik Martirosyan told "Artsakhpress".
"After the war, 6 displaced families have resettled in the village. We are ready to provide houses to 6 more families. There are 30 students in the school. We do not have a kindergarten. There are very few pre-school children in the village. We have a club building, where two rooms have been provided to the municipality for carrying out activities. We do not have a ceremony hall.
Intra-community roads are in a deplorable condition. It is planned to be asphalted next year. The village is gasified, provided with electricity. We have a water problem. We get water for several hours a day. We do not have transport operating in the village," E. Martirosyan mentioned.
The head of the community informed that fortunately, the village did not suffer any material or human losses during the 44-day Artsakh war. According to him, the villagers are engaged in cattle breeding and beekeeping.