ՀՀ երիտասարդների բռնցքամարտի առաջնությունում արցախցի մարզիկը հաղթող է ճանաչվել
Օգոստոսի 25-ից 30-ը կայացած ՀՀ երիտասարդների բռնցքամարտի առաջնությունում արցախցի մարզիկ Մանվել Պետրոսյանը 57 կգ քաշային կարգում հաղթող է ճանաչվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱՀ բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ, Մանվել Պետրոսյանի մարզիչ Նարեկ Աբրահամյանը:
«Մանվել Պետրոսյանը առաջնությունում ունեցել է 4 մարտ և բոլորն էլ ավարտել է հաղթանակով։ Որպես մարզիչ՝ արդյունքը գերազանց եմ գնահատում , քանի որ նա ՀՀ առաջնություններում 3-րդ անգամն է հաղթանակ գրանցում: Առաջին անգամ չեմպիոն է դարձել 2018 թվականին, հետո մասնակցել Բուլղարիայում Եվրոպայի առաջնությանը և դարձել բրոնզե մեդալակիր, իսկ երկրորդ անգամ ՀՀ երիտասարդների չեմպիոն է դարձել 2020 թվականին», - նշեց Նարեկ Աբրահամյանը և հավելեց, որ հոկտեմբերի 13-ին արցախցի մարզիկը կմասնակցի Մոնտենեգրոյում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը:

Спортсмен Арцаха объявлен победителем молодежного чемпионата РА по боксу
Арцахский спортсмен Манвел Петросян стал победителем молодежного чемпионата РА по боксу в весовой категории 57 кг, который прошел 25-30 августа.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сказал президент Федерации бокса Арцаха, тренер Манвела Петросяна Нарек Абрамян.
«Манвел Петросян провел в чемпионате 4 боя, все они завершились победой. Как тренер ценю результат, ведь он уже в третий раз побеждает на чемпионатах РА. Впервые он стал чемпионом в 2018 году, затем участвовал в чемпионате Европы в Болгарии, стал бронзовым призером, а во второй раз в 2020 году стал чемпионом Армении среди молодежи», - отметил Нарек Абраамян, добавив, что 13 октября арцахский спортсмен примет участие в чемпионате Европы, который пройдет в Черногории.