Արցախցիները միջազգային մրցաշարում մեդալներ են նվաճել
Սանկտ Պետերբուրգում նախօրեին առաջին անգամ անցկացվեց FIAS president cup (Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահի գավաթ) միջազգային մրցաշարը, որտեղ արցախցիներ Դավիթ Գրիգորյանը և Արման Ավանեսյանը արժանացան բրոնզե մեդալների:
Արցախցիները միջազգային մրցաշարում  մեդալներ են նվաճել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարության աշխատակազմի սպորտի վարչության պետ Դանիել Մկրտչյանը: «Միջազգային մրցաշարին մասնակցեցին բարձր վարկանիշ ունեցող, Սամբոյի աշխարհի ու մայրցամաքների առաջնությունների, Աշխարհի գավաթի հաղթող և մրցանակակիր հանդիսացող ուժեղագույն մարզիկները:
Մարզական միջոցառմանը պատվիրակություններ էին գործուղել ԱՄՆ-ն, Ֆրանսիան, Բուլղարիան, Կամերունը, Հայաստանը, Հունաստանը, Ղազախստանը, Ղրղզստանը, Մարոկկոն, Մոլդովան, Ռուսաստանը, Բելոռուսը, Սերբիան, Վենեսուելան, Վրաստանը, Տաջիկստանը, Ուզբեկստանը: Հայաստանը ներկայացնող 4 մարզիկներից 3-ը՝ արցախցիներ Դավիթ Գրիգորյանը՝ 88կգ և Արման Ավանեսյանը՝ 98կգ, գյումրեցի Գրիգոր Մխիթարյանը՝ 64կգ քաշային կարգերում, արժանացան բրոնզե մեդալների: Գավաթին մասնակցել է նաև ԱՀ և ՀՀ սամբոյի վաստակավոր մարզիչ, միջազգային կարգի մրցավար Ազատ Անդրյանը», - նշեց Դ. Մկրտչյանը:

Арцахцы завоевали медали на международном турнире
Вчера в Санкт-Петербурге впервые прошел международный турнир на кубок президента ФИАС по самбо, на котором Давид Григорян и Арман Аванесян из Арцаха завоевали бронзовые медали.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил начальник управления спорта при аппарате Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Даниел Мкртчян.  «В международном турнире приняли участие сильнейшие спортсмены с высокими рейтингами, победители чемпионатов мира, а также Кубка мира по самбо.
На мероприятие были направлены делегации из США, Франции, Болгарии, Камеруна, Армении, Греции, Казахстана, Кыргызстана, Марокко, Молдовы, России, Беларуси, Сербии, Венесуэлы, Грузии, Таджикистана и Узбекистана. 3 из 4 спортсменов, представляющих Армению, Давид Григорян (88 кг),  и Арман Аванесян (98 кг) из Арцаха, Григор Мхитарян из Гюмри (64 кг) завоевали бронзовые медали. В розыгрыше кубка также принял участие заслуженный тренер Республики Арцах и Республики Армения, судья международной категории Азат Андрян», - отметил  Д. Мкртчян.