Արցախցիները միջազգային մրցաշարում մեդալներ են նվաճել
Սանկտ Պետերբուրգում նախօրեին առաջին անգամ անցկացվեց FIAS president cup (Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահի գավաթ) միջազգային մրցաշարը, որտեղ արցախցիներ Դավիթ Գրիգորյանը և Արման Ավանեսյանը արժանացան բրոնզե մեդալների:
Արցախցիները միջազգային մրցաշարում  մեդալներ են նվաճել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարության աշխատակազմի սպորտի վարչության պետ Դանիել Մկրտչյանը: «Միջազգային մրցաշարին մասնակցեցին բարձր վարկանիշ ունեցող, Սամբոյի աշխարհի ու մայրցամաքների առաջնությունների, Աշխարհի գավաթի հաղթող և մրցանակակիր հանդիսացող ուժեղագույն մարզիկները:
Մարզական միջոցառմանը պատվիրակություններ էին գործուղել ԱՄՆ-ն, Ֆրանսիան, Բուլղարիան, Կամերունը, Հայաստանը, Հունաստանը, Ղազախստանը, Ղրղզստանը, Մարոկկոն, Մոլդովան, Ռուսաստանը, Բելոռուսը, Սերբիան, Վենեսուելան, Վրաստանը, Տաջիկստանը, Ուզբեկստանը: Հայաստանը ներկայացնող 4 մարզիկներից 3-ը՝ արցախցիներ Դավիթ Գրիգորյանը՝ 88կգ և Արման Ավանեսյանը՝ 98կգ, գյումրեցի Գրիգոր Մխիթարյանը՝ 64կգ քաշային կարգերում, արժանացան բրոնզե մեդալների: Գավաթին մասնակցել է նաև ԱՀ և ՀՀ սամբոյի վաստակավոր մարզիչ, միջազգային կարգի մրցավար Ազատ Անդրյանը», - նշեց Դ. Մկրտչյանը:

On August 22, for the first time, the FIAS president cup international tournament was held in St. Petersburg, where Artsakh athletes Davit Grigoryan and Arman Avanesyan won bronze medals.
Artsakh athletes won medals at international tournament
STEPANAKERT, AUGUST 23, ARTSAKHPRESS:  Daniel Mkrtchyan, Head of the Sports Department of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of the Republic of Artsakh, told "Artsakhpress".
Delegations from the United States, France, Bulgaria, Cameroon, Armenia, Greece, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Morocco, Moldova, Russia, Belarus, Serbia, Venezuela, Georgia, Tajikistan and Uzbekistan took part in the event. 3 of 4 athletes representing Armenia, Davit Grigoryan (88 kg) and Arman Avanesyan (98 kg) from Artsakh,  Grigor Mkhitaryan from Gyumri (64 kg) won bronze medals.