Աշխարհի չեմպիոն արցախցի մարզիկը կմասնակցի միջազգային մրցաշարի
Աշխարհի չեմպիոն, արցախցի մարզիկ Արմեն Հայրապետյանը կմասնակցի խառը մենամարտի միջազգային մրցաշարի, որի շրջանակում, օգոտոսի 7-ին՝ ժամը 18.00-ին, Երևանի «Դինամո» մարզադահլիճում տեղի կունենա նրա մենամարտը 57 կգ քաշային կարգում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ հեռախոսազրույցում ասել է աշխարհի չեմպիոն Արմեն Հայրապետյանը:
«Միջազգային մրցաշարի ընթացքում տեղի կունենան 20-ից ավելի պրոֆեսիոնալ մարտեր: Ես կմենամարտեմ Իրանի Իսլամական Հանրապետության ներկայացուցիչ Համիդ Ռեզայի հետ: Մրցաշարին կպայքարեմ ոսկե գոտու համար: Եթե հաղթեմ այդ մենամարտում, ապա կդառնամ երեք խոշոր վարկանիշային կազմակերպությունների չեմպիոն: Ես վստահ եմ, որ երրորդ գոտին կբերեմ Արցախ, և կբարձրացնեմ Արցախի եռագույնը»,- ասաց Ա. Հայրապետյանը:

Чемпион мира из Арцаха примет участие в международном турнире
Чемпион мира, арцахский спортсмен Армен Айрапетян примет участие в международном турнире по смешанным единоборствам, в рамках которого 7 августа в 18:00 в ереванской гимназии «Динамо» состоится его бой в весовой категории 57 кг.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом в телефонном разговоре с корреспондентом "Арцахпресс" заявил чемпион мира Армен Айрапетян.
«В рамках международного турнира состоятся более 20 профессиональных боев. Я буду сражаться с представителем Исламской Республики Иран Хамидом Резой. Буду бороться за золотой пояс турнира. Если я выиграю этот бой, я стану чемпионом трех основных рейтинговых организаций. Я уверен, что привезу в Арцах третий пояс, подниму триколор Арцаха», - сказал А. Айрапетян.