Աշխարհի չեմպիոն արցախցի մարզիկը կմասնակցի միջազգային մրցաշարի
Աշխարհի չեմպիոն, արցախցի մարզիկ Արմեն Հայրապետյանը կմասնակցի խառը մենամարտի միջազգային մրցաշարի, որի շրջանակում, օգոտոսի 7-ին՝ ժամը 18.00-ին, Երևանի «Դինամո» մարզադահլիճում տեղի կունենա նրա մենամարտը 57 կգ քաշային կարգում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ հեռախոսազրույցում ասել է աշխարհի չեմպիոն Արմեն Հայրապետյանը:
«Միջազգային մրցաշարի ընթացքում տեղի կունենան 20-ից ավելի պրոֆեսիոնալ մարտեր: Ես կմենամարտեմ Իրանի Իսլամական Հանրապետության ներկայացուցիչ Համիդ Ռեզայի հետ: Մրցաշարին կպայքարեմ ոսկե գոտու համար: Եթե հաղթեմ այդ մենամարտում, ապա կդառնամ երեք խոշոր վարկանիշային կազմակերպությունների չեմպիոն: Ես վստահ եմ, որ երրորդ գոտին կբերեմ Արցախ, և կբարձրացնեմ Արցախի եռագույնը»,- ասաց Ա. Հայրապետյանը:

World Champion from Artsakh will take part in international tournament
World champion, Artsakh athlete Armen Hayrapetyan will take part in an international mixed martial arts tournament.
STEPANAKERT, AUGUST 5, ARTSAKHPRESSWithin the framework of the tournament his fight in the 57 kg weight category will take place on August 7 at 18:00 in Yerevan.
Armen Hayrapetyan told “Artsakhpress”.
"More than 20 professional fights will take place during the international tournament. I will fight with the representative of the Islamic Republic of Iran Hamid Reza. I am sure that I will win and raise the flag of Artsakh," said A. Hayrapetyan, in particular.