Բարեկարգվում են Ստեփանակերտի փողոցները
Ասֆալտապատվել է Վաղարշյան փողոցի կենտրոնական ավտոճանապարհը և ներկա դրությամբ իրականացվում են գծանշման աշխատանքները։
Բարեկարգվում են Ստեփանակերտի  փողոցները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 4, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին հայտնեցին ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարությունից: «Բարեկարգման ծրագրերի շրջանակներում ասֆալտապատվում են մայրաքաղաքի փողոցները։ Շարունակվում են նաև Վաղարշյան 30, 32, 34, 44 հասցեներն ընդգրկող հատվածների բարեկարգման աշխատանքները ։
Ծրագիրն իրականացվում է պետական բյուջեի միջոցներով` «Վիրաժ» ԱԿ կազմակերպության կողմից», - մեզ հետ զրույցում նշեց գերատեսչության մամուլի քարտուղարը: Նրա խոսքով՝ աշխատանքների վերահսկողության պատասխանատուն ԱՀ քաղաքաշինության նախարարությունն է։

Улицы Степанакерта благоустраиваются
Центральная трасса улицы В. Вагаршяна заасфальтирована, в настоящее время ведутся работы по разметке.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщили в Министерстве градостроительства Республики Арцах. «Улицы столицы асфальтируются в рамках программ благоустройства. Продолжаются работы по благоустройству участков по адресу Вагаршяна 30, 32, 34, 44.
Программа реализуется за счет средств госбюджета организацией  «Вираж»», - сказал в беседе с нами пресс-секретарь ведомства. По ее словам, надзор за выполнением работ возложен на Министерство градостроительства Республики Арцах.