Ստեփանակերտում կկայանա «Երկնքից երեք խնձոր ընկավ» ներկայացման առաջնախաղը
Օգոստոսի 18-ին, 19-ին և 20-ին՝ ժամը 19:00-ին Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատի մեծ դահլիճում կկայանա Նարինե Աբգարյանի «Երկնքից երեք խնձոր ընկավ» վեպի հիման վրա ստեղծված ներկայացման առաջնախաղը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց Ստեփանակերտի Վահրամ Փափազյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի տնօրեն Արմեն Հարությունյանը:
«Ներկայացումը սիրո ու բարության, տառապանքների միջով անցած մարդկանց հոգու հզորության, կորուստների ու վերածննդի մասին է՝ հուզումնալից պահեր ապրելու և կյանքի նկատմամբ դարձյալ հույսով ու հավատով լցվելու համար: Բեմականացումը և բեմադրությունը՝ Նյու Յորքից ժամանած ռեժիսոր Կարինե Քոչարյանի», - մեզ հետ զրույցում նշեց Ա. Հարությունյանը:
Լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք զանգահարել 047 94 49 91, 097 36 37 38 հեռախոսահամարներով:

В Степанакерте состоится премьера спектакля "С неба упали три яблока"
Премьера спектакля по роману Нарине Абгарян "С неба упали три яблока" состоится 18, 19-20 августа в 19:00 в большом зале Дворца культуры и молодежи в Степанакерте.
В Степанакерте состоится премьера спектакля
СТЕПАНАКЕРТ, 3 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщил Армен Арутюнян, директор  государственного драматического театра имени Ваграма Папазяна в Степанакерте.
«Спектакль о силе любви и доброты, о душе людей, переживших страдания, потери и возрождение, о том, как пережить волнующие моменты, чтобы снова наполниться надеждой и верой в жизнь. Постановка спектакля-  режиссера Карине Кочарян из Нью-Йорка », - в беседе с нами отметил А. Арутюнян.