Հուլիսի 30-ին կատարվել է 58 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 2 դեպք է գրանցվել։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 6 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 10353 քաղաքացու հետազոտություն, որից 963-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2946 դեպք: Կատարվել է 28305 թեստավորում:
Կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստումներն իրականացվում են ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ ամբուլատոր-պոլիկլինիկական բաժանմունքում, «Արևիկ» բուժմիավորումում և շրջանային բուժմիավորումներում:

30 июля в Арцахе было проведено 58 тестов, в результате зарегистрировано два случая заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 июля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 6 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 10353 человек, у 963 из них тесты дали положительный результат.
В целом в Арцакхе с начала пандемии подтверждено 2946 случая заражения COVID-19, проведено 28305 тестов.