Հադրութի բնակիչների համար Ստեփանակերտում կառուցվում են բազմաբնակարան շենքեր
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ Ստեփանակերտ քաղաքի Աջափնյակ թաղամասում շուտով կմեկնարկեն բազմաբնակարան շենքերի նոր թաղամասի կառուցման շինաշխատանքները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Թաղամասը ունենալու է ժամանակակակից բոլոր պահանջներին համապատասխանող 15 մասնաշենք` 240  բնակարանաններով։ Այն նախատեսվում է շահագործման հանձնել 2022թ.-ի վերջին։
Նորակառույց բնակարանները կտրամադրվեն Հադրութ քաղաքի՝ պատերազմի հետևանքով տարհանված բնակիչներին։ Բնակարանաշինությունն Արցախում առաջիկայում շատ ավելի մեծ թափ կստանա՝ պայմանավորված այն հանգամանքով, որ բնակավայրը կորցրած յուրաքանչյուր ընտանիք նախանշված ժամկետներում ունենա իր բնակարանը»,- գրել է Հարությունյանը:

Apartment buildings being built in Stepanakert for the residents of Hadrut
With the financial support of the Hayastan All-Armenian Fund, apartment buildings will be built in the Ajapnyak district of Stepanakert, Artsakh Republic President, Arayik Harutyunyan wrote on Facebook.
STEPANAKERT, JULY 29, ARTSAKHPRESS: ''Dear compatriots,
The construction of new apartment buildings in the Ajapnyak district of Stepanakert will soon be launched with the financing of the ''Hayastan'' All-Armenian Fund.
The district will have 15 subsidiary buildings with 240 apartments, corresponding all modern requirements. It is planned to put into operation at the end of 2022.
The newly built apartments will be provided to the residents of Hadrut, who were displaced because of the war. In the near future, housing construction in Artsakh will gain momentum due to the fact that each family that has lost its place of residence will have its own apartment on time," wrote Arayik Harutyunyan.