Արցախցիները սպորտային պարերի մրցույթում մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել
Հայաստանի Հանրապետության Գյումրի քաղաքում տեղի ունեցած «Գյումրու գավաթ» կոչվող սպորտային պարերի մրցույթում Ստեփանակերտի «Գրիգոր Նարեկացի» համալսարանի ուսանողները, գրավելով մրցանակային տեղեր, Արցախ են բերել «Գյումրու գավաթը»:
Արցախցիները  սպորտային պարերի մրցույթում մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Բուհի «Էկոնոմիկա» բաժնի 3-րդ կուրսի ուսանողուհի Մարգարիտա Աղաջանյանը մրցույթում զբաղեցրել է առաջին մրցանակային տեղը:
«Մրցույթին ես հանդես եկա պրոֆեսիոնալ լատինաամերիկյան ոճով: Մեր պարերում կարևոր է տեխնիկայի և ֆիզիկական ընդունակությունների ճիշտ զարգացումը և, իհարկե, աշխատասիրությունը, որը ամենակարևոր հատկանիշներից մեկն է: Շատ եմ կարևորում նաև մարզիչի ճիշտ և գրագետ աշխատանքը: Իմ պարուսույց Էլեոնորա Հակոբյանի շնորհիվ եմ ձեռքբերումներ ունենում», - «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց Մ. Աղաջանյանը:
Իսկ «մանկավարժություն» բաժնի 4-րդ կուրսի ուսանողուհի, երկրորդ մրցանակային տեղը զբաղեցրած Ալյոնա Չալյանը նշեց, որ հենց ցանկալի արդյունք ունենալու տրամադրությամբ են մասնակցել մրցույթին։
«Սպասումներն իրականացան։ Մենք բարձր պահեցինք Արցախի պատիվը։ Հաղթանակին հաջորդեց հպարտությունը և հավատը, որ խաղաղություն կլինի, և կշարունակենք մասնակցել նմանատիպ մրցույթների։ Իսկ մրցույթին պարել եմ սամբա, չա ֊չա ֊չա, ջայվ», - մեզ հետ զրույցում ասաց Ա. Չալյանը:

Арцахцы заняли призовые места в соревнованиях по спортивным танцам
Студенты университета имени Григора Нарекаци в Степанакерте выигрывая призовые места на соревнованиях по спортивным танцам «Кубок Гюмри», которые прошли в Гюмри, они привезли в Арцах «Кубок Гюмри».
СТЕПАНАКЕРТ, 28 июля, АРЦАХПРЕСС- Первое место в конкурсе заняла студентка 3 курса факультета «Экономика» университета Маргарита Агаджанян.
«Я выступала в профессиональном латиноамериканском стиле. В наших танцах важно правильное развитие техники и физических возможностей, конечно же, трудолюбие, которое является одним из важнейших качеств. Мне очень нравится правильная и грамотная работа тренера. Благодаря моему хореографу Элеоноре Акопян у меня есть достижения», - в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сказала М. Агаджанян.
А занявшая второе место студентка 4 курса  факультета педагогики Алена Чалян отметила, что участвовала в конкурсе с настроением добиться желаемого результата.
«Ожидания оправдались. Мы держали честь Арцаха на высоком уровне. За победой последовала гордость вера в то, что будет мир и мы продолжим участвовать в таких соревнованиях. А я танцевала самбу на конкурсе, "ча, ча, ча, джайв», - в беседе с нами сказала А. Чалян.