Ննգիում վերանորոգվում են պատերազմից վնասված տանիքները
ԱՀ Մարտունու շրջանի Ննգի համայնքում շարունակվում են պատերազմի հետևանքով վնասված տանիքների վերականգնման շինաշխատանքները:
Ննգիում  վերանորոգվում են պատերազմից վնասված տանիքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին հաղորդել են ԱՀ քաղաքաշինության նախարարությունից:
«Պատերազմի պատճառով համայնքում շուրջ 52 տան տանիքներ վնասվել են: Հունիս ամսվա սկզբին սկսվել են տանիքների վերականգնման շինաշխատանքները: Տասը տներում այդ գործընթացն արդեն ավարտվել»,- «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Ննգի համայնքի ղեկավար Զարմիկ Քամալյանը: ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանի տեղեկացմամբ՝ տանիքների վերականգնման շինաշխատանքների կապալառուն «Վանատուրանց» ՍՊԸ-ն է։

В Ннги ремонтируют крыши, поврежденные войной
В общине Ннги Мартунинского района Арцаха ведутся строительные работы по восстановлению крыш, поврежденных войной.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщили в Министерстве градостроительства Республики Арцах.
«Из-за войны были повреждены крыши примерно 52 домов в поселке. Работы по реставрации кровли начались в начале июня. В десяти домах процесс уже завершен », - отметил глава общины Ннги Зармик Камалян в беседе с корреспондентом "Арцахпресс". По словам пресс-секретаря Министерства градостроительства Республики Арцах Марты Даниелян, подрядчиком работ по восстановлению кровли является ООО «Ванатуранц».