Բարեկարգվում է Դրմբոն֊Մարտակերտ ավտոմայրուղուց դեպի Մաղավուզ տանող ճանապարհը
ԱՀ Դրմբոն-Մարտակերտ հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհից դեպի Մաղավուզ համայնք տանող ճանապարհը բարեկարգվում է։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին հայտնեցին ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարությունից:
«Աշխատանքները սկսվել են հուլիսի սկզբից. բարեկարգվում է 1,6 կմ երկարությամբ ավտոճանապարհը։ Ներկայումս իրականացվում է կահավորման գործյմթացը`լցվում և խտացվում են կողնակները: Կտեղադրվեն ճանապարհային նշաններ և կկատարվեն նշագծումները», - նշեց կառույցի մամուլի քարտուղար Մարթա Դանիելյանը:
Նրա հավաստմամբ՝ շինարարարությունն իրականացնում է «Քարավան» ՍՊ ընկերությունը, իսկ պատվիրատուն ԱՀ քաղաքաշինության նախարարությունն է։

Дорога от трассы Дрмбон-Мартакерт до Магавуза благоустраивается
Дорога, ведущая от национальной автомагистрали Дрмбон-Мартакерт до поселка Магавуз, благоустраивается.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщили в Министерстве градостроительства Республики Арцах.
«Работы начались в начале июля. Благоустраивается трасса протяженностью 1,6 км. В настоящее время идет отделка дороги. Будут установлены дорожные знаки, будет нанесена разметка », - сообщила пресс-секретарь структуры Марта Даниелян.
По ее словам, строительство ведет ООО «Караван», а заказчик - Министерство градостроительства Республики Арцах.