Շփման գծում իրավիճակը կայուն է և գտնվում է ՊԲ և ռուս խաղաղապահների լիարժեք վերահսկողության տակ. նախագահի խոսնակ
Շփման գծում իրավիճակը կայուն է և գտնվում է ՊԲ և ռուս խաղաղապահների լիարժեք վերահսկողության տակ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»֊ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը։
«Տելեգրամյան մի շարք ալիքներում տարածված տեղեկությունները իրականությանը չեն համապատասխանում: Ներկա պահին շփման գծի ամբողջ երկայնքով հարաբերական անդորր է: Հորդորում եմ հանրությանը ավելի ուշադիր լինել և չօգտվել կեղծ տեղեկատվական հարթակներից, այլ միայն վստահված լրատվամիջոցներից ստանալ ինֆորմացիա։
Ինչ վերաբերում է գերեվարված քաղաքացուն, նա Մարտունու շրջանի բնակիչ է, տարածքում մոլորվել էր և համապատասխան աշխատանքի արդյունքում վերադարձվել է»,֊նշել է Լ. Ավանեսյանը։

Обстановка на линии соприкосновения стабильная, ситуация находится под полным контролем Армии обороны и российских миротворцев: Пресс-секретарь президента
Обстановка на линии соприкосновения стабильная, ситуация находится под полным контролем Армии обороны и российских миротворцев.
Обстановка на линии соприкосновения стабильная, ситуация находится под полным контролем Армии обороны и российских миротворцев: Пресс-секретарь  президента
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявила пресс-секретарь президента Республики Арцах Лусине Аванесян.
«Информация, распространяемая по телеграмм-каналам, не соответствует действительности. В настоящий момент по всей длине линии соприкосновения наблюдается относительное затишье. Я призываю общественность быть более осторожной и не пользоваться поддельными информационными платформами, а получать информацию только из надежных СМИ.
Что касается захваченного гражданина, то он житель Мартунинского района, он заблудился в этом районе, его вернули в результате соответствующих работ», - отметила Л. Аванесян.