Թաղավարդում մեկնարկել են գիշերային լուսավորության անցկացման աշխատանքները
ԱՀ Մարտունու շրջանի Թաղավարդ համայնքում մեկնարկել են գիշերային լուսավորության անցկացնման աշխատանքները:
Թաղավարդում մեկնարկել են գիշերային լուսավորության  անցկացման աշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեցին ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարությունից:
«Աշխատանքները իրականացնում է «Գոլդ-լայդ» ՍՊԸ-ն: Բարեգործական ծրագրով լուսատուները տրամադրում է «ԻՆ-ՎԻ» ՍՊԸ տնօրեն Վահագն Թադևոսյանը: Ծրագիրը նախատեսված է ավարտել մինչև սեպտեմբեր ամիսը», - նշեց կառույցի մամուլի քարտուղար Մարթա Դանիելյանը:
Թաղավարդի համայնքի ղեկավար Օլեգ Հարությունյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ համայնքում գիշերային լուսավորության անցկացնման աշխատանքները երեք օր առաջ են սկսվել:
«Գոհ ենք տարվող աշխատանքներից, քանի որ գործն ամեն օր սկսում են առավոտյան ժամը 8-ից և ավարտում երեկոյան՝ նույն ժամին: Լուսավորվելու է Կարմիր Շուկայից Թաղավարդ-Կալեր տանող ճանապարհը, որը կազմում է 3,5կմ», - մեզ հետ զրույցում նշեց Օլեգ Հարությունյանը:

В Тагаварде начались работы по ночному освещению
СТЕПАНАКЕРТ, 22 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту  «Арцахпресс» сообщили в Министерстве градостроительства Республики Арцах.
«Работы выполняет ООО «Голд-Лайт». Светильники предоставил директор ООО «ИН-ВИ» Ваагн Тадевосян. Программу планируется завершить к сентябрю », - сообщила пресс-секретарь структуры Марта Даниелян.
Глава общины Тагавард Олег Арутюнян сообщил, что работы по ночному освещению в общине начались три дня назад.
«Мы довольны проделанной работой, потому что работа начинается каждый день в 8 часов утра и заканчивается в 8 часов вечера. Дорога от Кармир шука до Тагавард-Калера протяженностью 3,5 км будет освещена », - в беседе с нами сообщил Олег Арутюнян.