ՀՀ զինված ուժերը շփման գծի որևէ փոփոխություն թույլ չի տալու. ՀՀ ՊՆ
Ադրբեջանական զինված ուժերը շարունակել են հրաձգային զինատեսակներից, առանց ականանետերի կիրառման, գնդակոծել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:
«Հուլիսի 19-ի ուշ երեկոյան և 20-ի գիշերը, մինչև ժամը 02։00, ադրբեջանական զինված ուժերը շարունակել են հրաձգային զինատեսակներից, առանց ականանետերի կիրառման, գնդակոծել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերը:  Մի քանի ժամ տևած ինտենսիվ փոխհրաձգության հետևանքով հայկական կողմից հրազենային վիրավորում է ստացել Երասխ համայնքի ղեկավար Ռադիկ Օղիկյանը, ով այդ պահին կազմակերպում էր ադրբեջանցիների գործողությունների արդյունքում տեղանքում բռնկված հրդեհը մարելու աշխատանքները։  ՀՀ զինված ուժերը հայտարարում է, որ շփման գծի որևէ փոփոխություն թույլ չի տալու»,-ասված է հաղորդագրությունում:

ВС Армении на линии соприкосновения не допустят никаких изменений: МО Республики Армения
Вооруженные силы Азербайджана продолжали обстреливать армянские позиции, расположенные на участке Ерасх армяно-азербайджанской границы, без использования минометов.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Министерство обороны Республики Армения.
«Поздним вечером 19 июля и 20 июля до 02:00, азербайджанские вооруженные силы, без применения минометов, продолжали обстреливать армянские позиции, расположенные на участке Ерасх армяно-азербайджанской границы. В результате интенсивной перестрелки, которая велась в течение нескольких часов, с армянской стороны ранение получил глава общины Ерасх Радик Огикян. Вооруженные силы Республики Армения заявляют, что не допустят изменения линии соприкосновения», - говорится в заявлении Министерства обороны Армении.