Հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակն այս պահին հանգիստ է
Հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակն այս պահին հանգիստ է, ՀՀ զինված ուժերն ամբողջովին տիրապետում է իրավիճակին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին նշեց ԶՈւ վարչակազմակերպչական վարչության տեղեկատվության բաժնի պետ, գնդապետ Սամվել Ասատրյանը։
Գնդապետ Սամվել Ասատրյանի խոսքով՝ հայ-ադրբեջանական սահմանի որոշ հատվածներում՝ հատկապես նախիջևանյան ուղղությամբ, վերջին իրադարձություններով պայմանավորված, որոշ լրատվամիջոցներում նաև շրջանառվում են խուճապային նյութեր, որոնք կարող են բացասական ազդեցություն ունենալ ոչ միայն ազգաբնակչության վրա, այլև որոշակի խոչընդոտներ են ստեղծում ՀՀ ԶՈւ գործունեության համար։ «ՀՀ զինված ուժերն ամբողջ ծավալով և մեծ պատասխանատվությամբ կատարում է իր վրա դրված խնդիրները, պատրաստ է իրադարձության ցանկացած զարգացման և ակնկալում է հանրության լիարժեք վստահությունն ու աջակցությունը»,- ընդգծեց Սամվել Ասատրյանը։

Обстановка на армяно-азербайджанской границе на данный момент спокойная
Обстановка на армяно-азербайджанской границе на данный момент спокойная. Вооруженные силы Республики Армения полностью контролируют ситуацию.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с «Арменпресс» сообщил начальник информационного отдела Административного управления Вооруженных сил РА полковник Самвел Асатрян.
По словам полковника Самвела Асатряна, на некоторых участках армяно-азербайджанской границы, особенно в направлении Нахиджевана, в связи с недавними событиями некоторые СМИ распространяют панические материалы, которые могут оказать негативное влияние не только на население, но также создают определенные проблемы для Вооруженных сил РА. «Вооруженные силы Республики Армения со всей ответственностью выполняют свои задачи, готовы к любому развитию событий, ожидают полного доверия и содействия общественности», - подчеркнул Самвел Асатрян.