Ստեփանակերտում կայացել է «Քինգզ Բենդ»-ի համերգը (լուսանկարներ)
Նախօրեին Sunrise Stepanakert մուլտիմեդիա արվեստի փառատոնի շրջանակում Ստեփանակերտի Պոլ Էլյուարի Տուն Ֆրանկոֆոնիայի Կենտրոնում տեղի է ունեցել «Քինգզ Բենդ»-ի համերգը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ խմբում ներգրավված են պատանի երաժիշտներ Մհեր Բաբայանը, Ալեքս Վարսիյանը, Մարաթ Շահնազարովը, Լևոն Սարգսյանը և Նարեկ Թովմասյանը:
Խմբի ղեկավար Գուրգեն Բաղդասարյանի խոսքով՝ պատերազմից հետո իր և ընկերների նպատակն էր ստեղծել խումբ և հանդես գալ հայկական երաժշտական կատարումներով՝ նպատակ ունենալով այդ կերպ պահպանել հայկական բազմադարյա մշակութային հարուստ ժառանգությունը:
«Պատերազմից հետո տղաների հետ միասին որոշեցինք ստեղծել խումբը և հանդես գալ հայկական երաժշտական կատարումներով:
«Քինգզ Բենդ»-ի գործունեությունն ուղղված է Արցախում մշակույթի պահպանմանն ու զարգացմանը: Քանի որ այսօր մենք ծանր ժամանակաշրջան ենք ապրում և կորցրել ենք մեր մշակութային ժառանգության բազմաթիվ գոհարներ, մեր խումբը փորձում է իր գործունեությամբ խթանել ունեցած մշակույթի պահպանմանն ու տարածմանը»,֊նշել է խմբի ղեկավարը:
Համերգին ներկայացվել են հայկական երգերի մշակումներ՝ «Արցախ»,«Կուզես», «Մեր սիրո աշունը», «Ախ, Նարե, Նարե», «Բինգյոլ»,«Մախմուր աղջիկ» և այլ երաժշտական կատարումներ, ինչպես նաև՝ անգլերեն, իտալերեն և ֆրանսերեն երգեր։

В Степанакерте прошел концерт Kings Band (фото)
9 июля в рамках фестиваля мультимедийного искусства Sunrise Stepanakert в Центре франкофонии "Дом Поля Элюара" в Степанакерте, состоялся концерт группы Kings Band.
В  Степанакерте прошел концерт Kings Band (фото)
СТЕПАНАКЕРТ, 10 июля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", в состав группы входят молодые музыканты Мгер Бабаян, Алекс Варсиян, Марат Шахназаров, Левон Саргсян и Нарек Товмасян.
По словам лидера группы Гургена Багдасаряна, после войны целью его друзей было создать группу для исполнения армянской музыки, сохранив тем самым богатое многовековое армянское культурное наследие.
«После войны мы вместе с ребятами решили создать группу, которая будет исполнять армянскую музыку.
Деятельность «Kings Band» направлена ​​на сохранение и развитие культуры Арцаха. Поскольку мы живем в трудное время сегодня, мы потеряли многие жемчужины нашего культурного наследия, наша группа пытается способствовать сохранению и распространению своей культуры посредством своей деятельности», - сказал руководитель группы.
На концерте были представлены аранжировки армянских песен: «Арцах», «Кузес», «Осень нашей любви», «Ах, Наре, Наре», «Бингел», «Махмур ахчик» - другие музыкальные спектакли, а также песни на английском, итальянском и французском языках.