Ստեփանակերտում տեղի կունենա «Արցախիկներ» խմբի համերգը
Sunrise Stepanakert մուլտիմեդիա արվեստի փառատոնի շրջանակներում Ստեփանակերտում կկայանա «Արցախիկներ» խմբի համերգը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է փառատոնի հանրային կապերի պատասխանատու Լիլիթ Հակոբյանը:
«Հուլիսի 11-ին՝ երեկոյան 18: 00-ին, միացեք մեր երաժշտական երեկոյին՝ «Արցախիկներ» խմբի տաղանդավոր երաժիշտների մասնակցությամբ: «Արցախիկներ» խումբը ստեղծվել է պատերազմի ժամանակ Երևան տեղափոխված արցախցի պատանի երաժիշտների կողմից: Խումբը կատարում է նոր երգեր և նոր շունչ հաղորդում հին հայկական երգերին», -  նշել է Լ. Հակոբյանը:
Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ փառատոնի շրջանակներում անցկացվող բոլոր միջոցառումների մուտքն անվճար է։
Միջոցառումը տեղի կունենա Պոլ Էլյուարի Տուն Ֆրանկոֆոնիայի կենտրոնում:
Նշենք, որ «Sunrise Stepanakert»-ը մուլտիմեդիա արվեստի փառատոն է, որը ներառում է լուսանկարչության և թվային արվեստի ցուցադրություն, երաժշտական համերգներ, կինոդիտումներ և ստեղծագործական վարպետության դասեր:

В Степанакерте состоится концерт группы «Арцахикнер»
В Степанакерте в рамках фестиваля мультимедийного искусства Sunrise Stepanakert состоится концерт группы «Арцахикнер».
СТЕПАНАКЕРТ, 6 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщила
менеджер по связям с общественностью фестиваля Лилит Акопян.
«11 июля в 18:00 вечера присоединяйтесь к нашему музыкальному вечеру с участием талантливых музыкантов группы «Арцахикнер». Группа «Арцахикнер» создана молодыми музыкантами из Арцаха, переехавшими в Ереван во время войны. Группа исполняет новые песни, дает новую жизнь старым армянским песням», - отметила Л. Акопян.
По словам нашего собеседника, вход на все мероприятия, проводимые в рамках фестиваля, свободный.
Мероприятие состоится в Центре  Франкофонии "Дом Поля Элюара".
Отметим, что Sunrise Stepanakert - это фестиваль мультимедийного искусства, который включает в себя фотографирование, шоу цифрового искусства, музыкальные концерты, кинопоказы и творческие мастер-классы.