«Արցախպրես»֊ի երիտասարդ լրագրողները՝ Նանեն ու Մանեն
Այսօր՝ հունիսի 17-ին, ԱրՊՀ Լրագրության բաժինը ավարտել են նաև «Արցախպրես» լրատվական գործակալության կոլեկտիվը համալրած լրագրողները՝ Նանեն և Մանեն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Այսօր ես ավարտեցի համալսարանը և արդեն իմ մասնագիտությամբ աշխատում եմ «Արցախպրես»֊ում ՝որպես լրագրող: Հիմա ավելի քան երբևէ Արցախը զգում է երիտասարդ կադրերի կարիքը, և մենք, մնալով ու ապրելով այստեղ, պետք է շենացնենք մեր հայրենիքը: Ես ձգտում եմ իմ գրչով նպաստել հայրենասիրական ոգու բարձրացմանը, անընդհատ ցույց տալ, որ Արցախում թեև հետպատերազմյան դժվարին շրջան է, բայց մշակույթն ու արվեստը շատ պահանջված են և կարող են զարգանալ: Ժողովուրդն աստիճանաբար հաղթահարում է այս ծանր փորձությունը: Լրագրողներս պետք է մեր հայրենակիցներին օգնենք ոտքի կանգնել և շենացնել Արցախը: Մենք ենք Արցախը, մեզնով է Արցախը կանգուն», - նշեց երիտասարդ լրագրող Նանե Հարությունյանը:
Մեզ հետ զրույցում Մանե Գաբրիելյանը խոստովանեց, որ առանձին հպարտությամբ է ապրում ու արարում վիրավոր հայրենիքում։ «Իմ կյանքի լավագույն ժամանակաշրջաններից մեկը անցել է ԱրՊՀ-ում, որտեղ ձեռք եմ բերել լավ ընկերներ ու ստացել կայուն գիտելիքներ։ Մեծ պատիվ է կրթություն ստանալ Արցախի պետական համալսարանում, որտեղ դասախոսում են երկրի լավագույն մասնագետները։ Պատերազմից հետո էլ ավելի եմ սկսել գնահատել ու հասկանալ խաղաղության գինը։ Վստահ եմ, որ մի օր, անպայման, Արցախի երկնքում կթևածեն խաղաղության աղավնիները, և մենք կկարողանանք մեր մասնագիտությամբ հայրենանվեր գործունեություն ծավալել մեր հայրենիքում՝ Արցախում», - ասաց նա։

Юные журналисты "Арцахпресс" - Нане и Мане
Сегодня, 17 июня, журналисты информационного агентства "Арцахпресс" Нане и Мане окончили факультет журналистики АрГУ.
Юные журналисты
СТЕПАНАКЕРТ, 17 июня, АРЦАХПРЕСС- «Сегодня я закончила университет, уже работаю по профессии в агентстве «Арцахпресс» журналистом. Сейчас, как никогда, Арцаху нужны молодые кадры, и мы, оставаясь и живя здесь, должны улучшать нашу Родину. Я стараюсь своим пером способствовать подъему патриотического духа, постоянно показывать, что в Арцахе тяжелый послевоенный период, но культура и искусство очень востребованы, они могут развиваться. Люди постепенно преодолевают это испытание. Мы, журналисты, и мы должны помочь нашим соотечественникам встать на ноги и развивать Арцах. Мы Арцах, Арцах опирается на нас»- отметила молодая журналистка Нане Арутюнян.
В разговоре с нами Мане Габриелян призналась, что с особой гордостью живет и творит на израненной родине. «Один из лучших периодов моей жизни прошел в АрГУ, где я приобрела хороших друзей и получила стабильные знания. Для меня большая честь получить образование в Арцахском государственном университете, где читают лекции лучшие специалисты страны. После войны я стала еще больше ценить и понимать ценность мира. Я уверена, что однажды голуби мира взлетят в небо Арцаха, мы сможем по своей профессии вести патриотическую деятельность на нашей родине, в Арцахе», - сказала она.