Google-ի աշխատակիցներն ամբողջ աշխարհում արհմիութենական դաշինք են ստեղծում
Google-ի աշխատակիցներն ամբողջ աշխարհում արհմիութենական դաշինք են ստեղծում մի քանի շաբաթ անց այն բանից հետո, երբ որոնողական հսկայի եւ Alphabet Inc. մայր-ընկերության այլ ստորաբաժանումների ավելի քան 200 աշխատակիցներ արհմիություն են ստեղծել ԱՄՆ-ում եւ Կանադայում գրասենյակների համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հայտնում է News.am-ն:
Alpha Global-ը ստեղծվել է UNI Global Union արհմիությունների ֆեդերացիայի հետ համագործակցությամբ, որն ամբողջ աշխարհում ներկայացնում է շուրջ 20 միլիոն աշխատողի եւ ներառում է արհմիություններ այնպիսի երկրներից, ինչպիսիք են ԱՄՆ-ը, Գերմանիան, Շվեյցարիան, Շվեդիան եւ Մեծ Բրիտանիան, հայտնում է UNI Global Union-ը:
«Alphabet-ի խնդիրները եւ Alphabet-ի կողմից ստեղծված խնդիրները չեն սահմանափակվում որեւէ մեկ երկրով եւ պետք է լուծվեն գլոբալ մակարդակով»,- ասել է UNI-ի գլխավոր քարտուղար Քրիստի Հոֆմանը:

Google workers from across the globe are forming a union alliance, weeks after employees at the search engine giant and other units of parent company Alphabet Inc formed a labor union for US and Canadian offices, Reuters reported.
Google employees to form global labor union
STEPANAKERT, JANUARY 26, ARTSAKHPRESS: UNI Global Union, which represents about 20 million workers globally, said on Monday it helped form Alpha Global, Google's union alliance that includes multiple countries such as the United States, Germany, Switzerland, Sweden, and the UK.
“The problems at Alphabet ... are not limited to any one country, and must be addressed on a global level,” UNI’s General Secretary Christy Hoffman said.