Դոլարի փոխարժեքը շարունակում է նվազել. եվրոն նույնպես էժանացել է
ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ դեկտեմբերի 17-ին, կազմել է 523.42 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազել է 1.48 դրամով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 640.20 դրամ (նվազել է 0.44 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 710.91 դրամ (աճել է 1.40 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 7.19 դրամ (աճել է 0.03 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 422.9 դրամ, ոսկի՝  31,165.25 դրամ, պլատին՝ 17,350.02 դրամ:

Dollar still going down in Armenia
The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 523.42/$1 in Armenia on Thursday; this is down by AMD 1.48 from Wednesday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
STEPANAKERT, DECEMBER 17, ARTSAKHPRESS: The exchange rate for one euro was AMD 640.20 (down by AMD 0.44), that of one UK pound totaled AMD 710.91 (up by AMD 1.40), and the rate of one Russian ruble made up AMD 7.19 (up by AMD 0.03) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 422.9, AMD 31,165.25 and AMD 17,350.02, respectively.