Արցախում շարունակվում են ենթակառուցվածքների վերականգման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները:
Հանրապետությունում շարունակվում են ենթակառուցվածքների վերականգման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները. Արմեն Թովմասյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին ‹‹Արցախպրես››-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Թովմասյանը:
Նրա խոսքով՝ հանրապետությունում էլեկտրամատակարարման վերականգման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները շարունակվում են: Բացի Մարտունու շրջանից, հիմնական բնակավայրերում էլեկտրամատակարարումը վերականգնվել է:
Ներկայումս աշխատանքներ են տարվում Լիսագոր-Ստեփանակերտ հատվածում:
‹‹Նշեմ, որ Մարտունու շրջանում պետք է անցկացվի նոր օդային գիծ: Առայժմ դժվար է խոսել էլեկտրամատակարարման ամբողջական վերականգման ժամկետների մասին, քանի որ ինչպես եղանակային անբարենպաստ պայմանները, այնպես էլ ականապատ տարածքները խոչընդոտ են հանդիսանում աշխատանքներն ինտենսիվորեն իրականացնելու համար››,- ավելացրել է Ա. Թովմասյանը:
Մեր զրուցակիցը հայտնել է, որ էլեկտրամատակարարման վերականգմանը զուգահեռ՝ հանրապետությունում կկարգավորվի նաև կապի համակարգը:Այս առումով ևս աշխատանքները շարունակվում են լայն թափով:
Ինչ վերաբերում է տրանսպորտի վերականգմանը, նա նշել է, որ Ստեփանակերտում հասարակական տրանսպորտի աշխատանքը վերականգնվել է. այն կաշխատի նախկինում գործող կարգով: Հանրության շրջանում առկա լուրերը, թե մայրաքաղաքում հասարակական տրանսպորտը գործելու է անվճար հիմունքներով, չեն համապատասխանում իրականությանը:
Մեզ հետ զրույցում Ստեփանակերտի կենտրոնական ավտոկայանի պետ Շահեն Գասպարյանն ասել է, որ Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղիով գործում են Ստեփանակերտ-Երևան և հակառակ ուղղությամբ գործող երթուղիները:
Ինչ վերաբերում է ներհամայնքային երթուղիներին, նա նշել է, որ Ճարտար-Ստեփանակերտ, Ասկերան-Ստեփանակերտ և հակառակ ուղղությամբ գործող երթուղիները վերսկսել են իրենց աշխատանքը: Կապված ուղևորահոսքի հետ՝ գործում են նաև Մարտակերտի շրջանի Վաղուհաս և Առաջաձոր, Ասկերանի շրջանի Նախիջևանիկ և Պատարա գյուղերից դեպի Ստեփանակերտ գործող երթուղիները:
Արդեն վաղվանից՝ դեկտեմբերի 1-ից, կգործեն նաև Մարտակերտ և Մարտունի շրջկենտրոններից դեպի Ստեփանակերտ և հակառակ ուղղությամբ գործող երթուղիները:

Restoration of Infrastructures underway in Artsakh. Armen Tovmasyan
STEPANAKERT, NOVEMBER 30, ARTSAKHPRESS: Acting Minister of Economy and Industrial Infrastructures of the Republic of Artsakh, Armen Tovmasyan told "Artsakhpress".
According to him, the work on restoring the electricity supply in the country continues. Except for Martuni region, electricity supply has been restored in the main settlements.
Work is currently underway in the Lisagor-Stepanakert section.
‘’I should mention that a new overhead power line to be built in Martuni region. Due to unfavorable weather conditions and minefields, it is still difficult to mention when the electricity supply will be fully restored, ’added Tovmasyan.
Tovmasyan said that in parallel with the restoration of electricity supply, the communication system will be regulated in the country.
As for the restoration of transport, he noted that the public and inter-city transportation has resumed its regular operation in Artsakh capital city Stepanakert. Rumors that public transport in the capital will operate free of charge do not correspond to reality.
In an interview with ‘’Artsakhpress’, Shahen Gasparyan, the head of the Stepanakert central bus station, said that Chartar-Stepanakert-Chartar, Askeran-Stepanakert –Askeran routes have resumed their work. Due to the flow of passengers, Vaghuhas-Stepanakert ,Arajadzor -Stepanakert (Martakert region), Nakhichevanik-Stepanakert, Patara –Stepanakert (Askeran region) routes also operate.
From tomorrow, December 1, the routes operating from Martakert,  Martuni regional centers to Stepanakert,  as well as  routes from  Stepanakert to Martakert,  Martuniregional centers  will operate.