ՌԴ-ն ողջունում է Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարների՝ Մոսկվայում հանդիպելու ցանկությունը
Ռուսաստանը ողջունում է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի` Մոսկվայում հանդիպում անցկացնելու ցանկությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 հոկտեմբերիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Panorama.am-ի հաղորդմամբ, լրագրողներին հայտնել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի  նախարարի տեղակալ Անդրեյ Ռուդենկոն:
«Մենք տեսել ենք այդ հաղորդագրությունները: Մենք ողջունում ենք առաջնորդների՝  հանդիպելու  և խաղաղության հասնելու ցանկությունը», - ասել է դիվանագետը:
Հիշեցնենք՝ հոկտեմբերի 19-ին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում Փաշինյանն ու Ալիևը պատրաստակամություն էին հայտնել հանդիպել Մոսկվայում։

Moscow welcomes readiness of the leaders of Armenia and Azerbaijan to meet in Moscow
Russia welcomes the readiness of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev to hold a meeting in Moscow, the Russian Deputy FM Andrey Rudenko said as reported by TASS.
STEPANAKERT, OCTOBER 21, ARTSAKHPRESS: "We have seen those messages. We welcome the desire of the leaders to meet and reach a peace," the diplomat added.
To remind, on Monday, in interviews with TASS news agency, Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijan’s President Ilham Aliyev expressed their readiness to meet in Moscow to discuss the Nagorno-Karabakh conflict settlement with mediation from Russia.