Բնակիչներին տարհանելու մասին փաստաթուղթը ադրբեջանական կեղծիք է. ԱԱԾ
Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները «Արցախի բնակիչներին տարհանելու մասին» կեղծ փաստաթուղթ են շրջանառում սոցիալական ցանցերում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը.
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, հաշվի առնելով սոցիալական ցանցերում հրապարակված «Արցախի բնակիչներին տարհանելու մասին» փաստաթղթի շուրջ հասարակության մեջ առաջացած հետաքրքրությունը, կանխելու համար չճշտված, իսկ որոշ դեպքերում ապատեղեկատվության տարածմանն ուղղված մեկնաբանությունները, հարկ է համարում իրազեկել, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունների կողմից կրկին ապատեղեկատվություն տարածելու ակտիվ փորձեր են իրականացվում, քանի որ նշված փաստաթուղթը կեղծ է։
Նշված հանգամանքը մեկ անգամ ևս վկայում է, որ ադրբեջանական կողմը փորձում է էժանագին միջոցներով խուճապ առաջացնել հայ հասարակության շրջանում:
Կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին զերծ մնալ սոցիալական ցանցերում նմանատիպ տեղեկություններ տարածելուց, անծանոթների հետ ռազմական բնույթի թեմաներով շփումներից և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Документ об эвакуации жителей - азербайджанская фальшивка: СНБ Арцаха
Азербайджанские спецслужбы распространяют в социальных сетях фальшивый документ якобы об эвакуации жителей Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, , АРЦАХПРЕСС: Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Служба национальной безопасности Республики Арцах.
“Служба национальной безопасности Республики Арцах, будучи последовательной в осуществлении возложенных на нее законодательством функций и полномочий в сфере информационной безопасности, учитывая интерес общественности к опубликованному в социальных сетях документу об эвакуации жителей Арцаха, считает необходимым проинформировать, что азербайджанскими спецслужбами вновь предпринимаются активные попытки распространения дезинформации, поскольку указанный документ является фальсификацией.
Отмеченное обстоятельство еще раз свидетельствует о том, что азербайджанская сторона дешевыми средствами пытается вызвать панику в армянском обществе.
Призываем наших граждан воздерживаться от распространения подобных сведений в социальных сетях, общения с незнакомыми людьми на темы военного характера и следить только за официальными известиями”, - говорится в сообщении СНБ Республики Арцах.