Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 339 նոր դեպք․ վարակվածների ընդհանուր թիվը 32490 է
Հայաստանում հուլիսի 8-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 339 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 32490-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 8 քաղաքացի, մահացածների թիվը 581 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 1 դեպք: Հուլիսի 8-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 184 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 9 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 766-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 864 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 20729, փաստացի բուժվողներինը՝ 10996 (մեկ օրում նվազել է 534-ով): Մեկ օրում թեստավորվել է 1115 մարդ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր թեստավորվել է 136802 քաղաքացի:

В Армении за сутки зарегистрировано 339 случаев заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 14 июля  АРЦАХПРЕСС: Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 14 июля в стране зарегистрировано 32490 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 10996 пациентов (за день их число уменьшилось на 534). Выздоровели 20729 человек (864 за последние сутки), скончался 581 пациент (7 за последние сутки).Еще 1 гражданин с коронавирусом скончался, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 184.