Իրանում ռազմաբազայում գազի պայթյուն է տեղի ունեցել
Թեհրանից արեւելք գտնվող Փարդիս շրջանում տեղակայված ռազմական բազային կից գազի տարողության պայթյունի հետեւանքով ոչ ոք չի տուժել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնել է երկրի պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Դավուդ Աբդին, փոխանցում է news.am-ը:
Նրա խոսքով՝ պատահարի հետեւանքով վնաս չի պատճառվել նաեւ ռազմական կառույցներին: Արտակարգ ծառայություններին հաջողվել է հրդեհը մարել, որն առաջացել էր ռազմական օբյեկտներից ոչ հեռու տեղի ունեցած պայթյունից հետո:
Աբդին մանրամասներ չի ներկայացրել պայթյունին հանգեցրած պատճառների վերաբերյալ:
Mehr-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ լույս ուրբաթ գիշերը պայթյունի նման ձայն է հնչել Թեհրանից արեւելք: Միաժամանակ նկատվել է մեծ նարնջագույն ամպ:

На военной базе в Иране произошел взрыв газа
Никто не пострадал в результате взрыва емкости для газа около военной базы, расположенной в районе Пардис к востоку от Тегерана.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июня, АРЦАХПРЕСС: Об этом, сообщил представитель министерства обороны страны Давуд Абди, передает ТАСС со ссылкой на Mehr.
По его словам, ущерб военным сооружениям в результате инцидента также нанесен не был. На данный момент экстренным службам удалось потушить пожар, возникший после взрыва неподалеку от военных объектов.
Абди не предоставил информации о причинах, повлекших за собой взрыв.
Ранее Mehr информировало, что звук, похожий на взрыв, прозвучал к востоку от Тегерана в ночь на пятницу. Одновременно с этим было замечено большое оранжевое облако.