ԱՄԷ-ն մրցունակության զեկույցում գլխավորում է Մերձավոր Արևելքի և Հյուսիսային Աֆրիկայի տարածաշրջանը
ԱՄԷ-ն Համաշխարհային մրցունակության 2020 թ․տարեկան զեկույցում գլխավորում է Մերձավոր Արևելքի և Հյուսիսային Աֆրիկայի տարածաշրջանը, ինչպես նաև ընդգրկվել է աշխարհի 10 լավագույն մրցունակ երկրների ցանկում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է Էմիրաթական «WAM» լրատվական գործակալությունը։
Այս տարվա զեկույցում ընդգրկված  ընդհանուր 338 ցուցանիշների համաձայն՝ ԱՄԷ-ն 23 ցուցանիշներում զբաղեցրել է առաջին հորիզոնականը (խորհրդարանում կանանց թվով, միգրացիայի օրենքներով, պետական և մասնավոր սեկտորի համագործակցության և միջավայրի կանոններով)։
Բացի այդ Էմիրություններն առաջատար դիրք է զբաղեցրել մի քանի այլ առանցքներում։ Կառավարական արդյունավետության առանցքում զբաղեցրել է 3-րդ տեղը, տնտեսական գործունեության առանցքում՝ 4-րդ, իսկ աշխատատեղ ապահովելու առանցքում՝ 5-րդ տեղը։
ԱՄԷ-ն զեկույցի 106 ցուցանիշներում հայտնվել է առաջին տասնյակում, իսկ 59 ցուցանիշներում՝ առաջին հնգյակում:

ОАЭ согласно Докладу конкурентоспособности возглавляют регион Ближнего Востока и Северной Африки
Согласно ежегодному докладу Всемирной конкурентоспособности за 2020 год ОАЭ возглавляют регион Ближнего Востока и Северной Африки, также страна вошла в десятку лучших конкурентоспособных стран мира.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 июня, АРЦАХПРЕСС:  Как передает Арменпресс, об этом сообщает эмиратское информационное агентство “WAM”.
По 338 показателям, включенным в доклад этого года, ОАЭ заняли первое место по 23 показателям (по числу женщин в парламенте, по законам миграции, правилам сотрудничества и среды государственного и частного секторов и др.).
ОАЭ заняли лидирующие позиции и по другим показателям. По показателю эффективности правительства страна заняла 3-е место, по показателю экономической деятельности - 4-е, по показателю обеспечения рабочими местами - 5-е.