Զորամասի ավտոմեքենայի վթարի ենթարկվելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
2020թ. հունիսի 3-ին` ժամը 13:50-ի սահմաններում, Մատաղիս-Մարտակերտ ավտոճանապարհի 17 կմ հատվածում, N զորամասի հաշվեկշռում գտնվող «Ուրալ» մակնիշի զինհամարանիշի ավտոմեքենան, զորավարժությունից վերադառնալիս, դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և կողաշրջվել, ինչի հետևանքով թափքում գտնվող պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Սարգիս Մասիսի Ղուլյանը ստացած վնասվածքներից մահացել է, իսկ լեյտենանտ Աբրահամ Տիգրանի Մարուխյանը, պարտադիր ժամկետային զինծառայողներ՝ կրտսեր սերժանտ Դավիթ Արմենի Սարգսյանը, շարքայիններ Միքայել Սամվելի Վահանյանը, Ժիրայր Վիկտորի Մանուկյանը, Արման Վահրամի Պողոսյանը և Արտակ Վարդանի Շեկոյանը տարբեր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Մարտակերտի զինվորական հոսպիտալ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի (մեքենաներ վարելու կամ շահագործելու կանոնները խախտելը) 2-րդ մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ և կատարվում է նախաքննություն:

По факту аварии автомобиля, принадлежащего воинской части возбуждено уголовное дело
3 июня 2020 г. около 13:50 на 17 км автодороги Матагис-Мартакерт автомобиль марки “Урал”, находящийся на балансе N-ской воинской части, возвращаясь с учений, выехал за пределы проезжей части дороги и перевернулся.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 июня, АРЦАХПРЕСС: В результате чего военнослужащий срочной службы, рядовой Саргис Масисович Гулян, находящийся в кузове, скончался от полученных травм.  Лейтенант Абраам Тигранович Марухян, военнослужащие срочной службы: младший сержант Давид Арменович Саркисян, рядовые Микаел Самвелович Манукян, Жирайр Викторович, Арман Ваграмович Погосян и Артак Варданович Шекоян с различными телесными повреждениями были доставлены в Мартакертский военный госпиталь. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении.
По данному факту в третьем гарнизонном следственном отделе возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч. 2 ст. 377 Уголовного кодекса Республики Армения (нарушение правил вождения или эксплуатации машин).
Уведомление: подозреваемый или обвиняемый в предполагаемом преступлении считается невиновным, пока его вина не доказана в порядке, установленном уголовно-процессуальным кодексом Республики Армения, вступившим в законную силу приговором суда.