Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 372 նոր դեպք․ վարակվածների ընդհանուր թիվը 7774 է
Հայաստանում մայիսի 27-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 372 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 7774-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 7 քաղաքացի, մահացածների թիվը 98 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 5 դեպք: Մայիսի 27-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 44 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 12 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 142-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 35 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 3255, փաստացի բուժվողներինը՝ 4377 (մեկ օրում ավելացել է 325-ով): Մեկ օրում թեստավորվել է 1124 մարդ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր թեստավորվել է 53678 քաղաքացի:

373 people in Armenia infected with COVID-19 in one day
As of 11am on Wednesday, 373 new cases of novel coronavirus have been registered in Armenia; this was reported by the National Center for Disease Control and Prevention.
STEPANAKERT, MAY 27, ARTSAKHPRESS:  A total of 7,774 cases of COVID-19 were confirmed as of Wednesday morning.
35 people were discharged, raising the number of recoveries to 3255.
The highest number of coronavirus-related deaths in a single day was recorded – 7 patients died. The COVID-19-related death toll reached 98.
Another 5 patients infected with the virus died, but according to authorities their deaths were caused by other pre-existing conditions. The total number of these deaths is 44.