Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է Արցախի կոմունիստական կուսակցության անդամների հետ
ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն այսօր՝ մայիսի 26-ին, հանդիպել է Արցախի կոմունիստական կուսակցության անդամների հետ:
Արթուր  Թովմասյանը  հանդիպել  է  Արցախի  կոմունիստական    կուսակցության   անդամների  հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ Արթուր Թովմասյանը կուսակցության անդամաների հետ քննարկել է մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերում են Խորհրդարանի առաջիկա հինգ տարիների անելիքներին:
ԱՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ կրթական համակարգը կոմունիստական հասարակարգում եղել է լավագույնը և ունեցել է իր ուրույն դերը: Անվճար առողջապահական համակարգի առկայությունը ևս կարևոր նշանակություն ուներ, և կոմունիստական տարիներին մարդը գերագույն արժեք էր:
«Իմ աշխատանքի հիմքում դրել եմ մարդասիրությունը: Ես հպարտ եմ, որ ավարտել եմ խորհրդային դպրոցը, բուհը և ասպիրատուրան: ԱՀ նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանի նախընտրական ծրագրում ներառված անվճար առողջապահության և կրթության վերաբերյալ կետերը վերցրել ենք հենց կոմունիստներից: Մենք հետևելու ենք կրթության որակին: Ունենք տաղանդավոր երեխաներ, ովքեր պետք է անվճար կրթություն ստանան: Այսօր մեզ համար շատ կարևոր է նաև մեր ժողովրդի առողջության հարցը»,- ավելացրել է Ա. Թովմասյանը՝ նշելով, որ ցանկալի կլինի, եթե կոմունիստական կուսակցությունը ձևավորի երիտասարդական թև:
Ըստ Ա. Թովմասյանի՝ նման հանդիպումները պետք է պարբերական բնույթ կրեն, որը կնպաստի երկրի արտախորհրդարանական ուժերի հետ համագործակցության ամրապնդմանը:
«Մենք համոզված ենք, որ Արցախը կլինի անվտանգ, եթե ունենանք կայուն Հայաստան և հզոր Սփյուռք»,-ընդգծել է Ա. Թովմասյանը և հավաստել, որ դա հնարավոր է միայն եթե Արցախում լինի հանդուրժողականության և համերաշխության մթնոլորտ:
Արցախի կոմունիստական կուսակցության առաջնորդ Բահատուր Դավթյանն իր հերթին շնորհավորել է Արթուր Թովմասյանին՝ ԱԺ նորընտիր նախագահի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Նրա համոզմամբ՝ Ա. Թովմասյանն իր ունեցած փորձով ու գիտելիքներով կկարողանա Արցախի օրենսդրական դաշտում աշխատանքներ իրականացնել:

Артур Товмасян встретился с членами Коммунистической партии Арцаха
Сегодня, 26 мая, Председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян встретился с членами Коммунистической партии Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 мая, АРЦАХПРЕСС: как сообщает Арцахпресс, Артур Товмасян обсудил с членами партии ряд вопросов, связанных с деятельностью парламента на ближайшие пять лет.
Председатель НС Республики Арцах отметил, что система образования была лучшей в коммунистической системе и играла большую роль. Наличие бесплатной системы здравоохранения имело большое значение, и в коммунистические годы человек имел первостепенную ценность. «В основе моей работы лежит гуманность. Я горжусь тем, что окончил советскую школу, университет и аспирантуру. Пункты о бесплатном здравоохранении и образовании, включенные в предвыборную программу новоизбранного Президента Республики Арцах Араика Арутюняна мы взаимствовали у коммунистов. Мы будем следить за качеством образования.
У нас есть талантливые дети, которым необходимо бесплатное образование. Сегодня вопрос здоровья наших граждан очень важна для нас», - добавил А. Товмасян, отметив, что было бы желательно, чтобы Коммунистическая партия сформировала молодежное крыло. По словам А. Товмасяна, такие встречи должны быть регулярными, что укрепит сотрудничество с внепарламентскими силами страны.
«Мы убеждены, что Арцах будет в безопасности, если у нас будет стабильная Армения и сильная диаспора», - сказал А. Товмасян и заверил, что это возможно только при наличии атмосферы терпимости и солидарности в Арцахе.
В свою очередь, лидер Коммунистической партии Арцаха Бахатур Давтян поздравил Артура Товмасяна с вступлением в должность вновь избранного Председателя НС. По его словам, А. Товмасян, обладая опытом и знаниями, сможет работать в законодательном поле Арцаха.