Թրամփը Պատրիկ Հովակիմյանին առաջադրել է Ազգային հետախուզության տնօրենի գրասենյակի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում
ԱՄՆ Արդարադատության դեպարտամենտի գլխավոր դատախազի տեղակալ Պատրիկ Հովակիմյանը նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից առաջադրվել է Ազգային հետախուզության տնօրենի գրասենյակի (ODNI) գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին, Panorama.am-ի փոխանցմամբ, գրում է executivegov-ը։
Հովակիմյանը զուգահեռաբար ծառայում է նաև որպես ԱՄՆ գլխավոր դատախազի տեղակալ Ջեֆրի Ռոզենի աշխատակազմի ղեկավար, ասել է Սպիտակ տունը:
Հովակիմյանի կարիերան ներառում է նաև վեց տարվա աշխատանք Արդարադատության դեպարտամենտում, որտեղ ղեկավարում էր անդրազգային կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարիը։

Трамп выдвинул Патрика Овакимяна на пост главного советника канцелярии директора национальной разведки
Президент США Дональд Трамп выдвинул кандидатуру Патрика Овакимяна на пост главного советника канцелярии директора национальной разведки, сообщает пресс-служба Белого дома.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 мая, АРЦАХПРЕСС: Отметим, что в настоящее время Патрик Овакимян занимает должность помощника заместителя генерального прокурора и начальника штаба заместителя генерального прокурора Джеффри А. Розена в министерстве юстиции.
Кроме того, Овакимян занимает пост члена Комиссии по урегулированию претензий иностранных государств при Министерстве юстиции. Его кандидатура была выдвинута президентом и утверждена сенатом в 2018 г.