Հակաճգնաժամային միջոցառումների շրջանակում արդեն բաշխվել է 3 մլրդ 670 մլն դրամ
Հայաստանի կառավարության հակաճգնաժամային միջոցառումների շրջանակում արդեն բաշխվել է 3 միլիարդ 670 միլիոն դրամ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ սա գործադիրի կողմից նախատեսված աջակցության ռեսուրսների 10  տոկոսից էլ պակաս է:
Կառավարության ղեկավարը նշեց, որ ամենօրյա ռեժիմով թարմացվում են տվյալները: «Մի քանի օրվա բազան կամբողջանա ու ամբողջ օգնությունը, աջակցության փաթեթներն արդեն հասանելի կլինեն քաղաքացիներին, ովքեր շահառու են:
Վարչապետը նշեց, որ այս օրերին կառավարությանը նաև բազմաթիվ առաջարկություններ են ներկայացվում: «Այդ առաջարկների հեղեղից գլխապտույտ կարելի է ստանալ: Ուզում եմ ընդգծել, որ մենք ամենօրյա ռեժիմով աշխատում ենք, կառավարությունը հստակ ռազմավարություն ունի, թե ինչպես է հաղթահարելու ճգնաժամը, իհարկե, մենք կլսենք բոլորին, բայց մեր քայլերը տեղավորվելու են մեր ռազմավարության մեջ», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

В рамках антикризисных мероприятий уже распределено 3 млрд 670 млн драмов
СТЕПАНАКЕРТ, 9 апреля, АРЦАХПРЕСС: ак передает «Арменпресс», об этом на заседании правительства заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян, добавив, что это меньше 10% суммы, предусмотренной правительством.
Глава правительства отметил, что данные обновляются в ежедневном режиме. “База нескольких дней пополнится и вся помощь, пакеты содействия уже будут доступны гражданам, которые являются бенефициарами”.
Премьер-министр отметил, что в эти дни правительству представляется также множество предложений. “От количества этих предложений может закружиться голова. Хочу подчеркнуть, что мы работаем в ежедневном режиме, у правительства есть четкая стратегия, как преодолеть кризис, конечно, мы выслушаем всех, но наши шаги будут уложены в нашу стратегию”, - сказал Никол Пашинян.